MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Rafał Pałka, wójt Kluczewska bez tajemnic. Lubi sport i pracę w ogrodzie

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Rafał Pałka z żoną Eweliną. Więcej na kolejnych zdjęciach >>>
Rafał Pałka z żoną Eweliną. Więcej na kolejnych zdjęciach >>>archiwum prywatne kandydata
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Rafał Pałka, wójt Kluczewska, który w ostatnich wyborach był jedynym kandydatem i dostał poparcie na poziomie 81,61 procent.

Rafał Pałka, wójt Kluczewska bez tajemnic

W ostatnich wyborach samorządowych Rafał Pałka startował z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Był jedynym kandydatem na stanowisko wójta Kluczewska w tegorocznych wyborach i dostał poparcie na poziomie 81,61 procent.

Rafał Pałka prywatnie i zawodowo

Rafał Pałka ma 49 lat. Wykształcenie wyższe. Ukończył Uniwersytet Warszawski w zakresie Podyplomowe Studia Menadżerskie na Wydziale Zarządzania oraz Politechnikę Częstochowską na Wydziale Zarządzania.

Bogata jest jego kariera zawodowa. W latach 1997-2007 pracował w sektorze bankowym, jako: kierownik Oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej (obecnie BNP Paribas), kierownik Zespołu Małych Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim, doradca klienta w Banku Zachodnim WBK (obecnie Santander). W latach 2005-2007 prowadził własną działalność gospodarczą – Klub Muzyczny. W latach 2007-2009 był kierownik Placówki Terenowej KRUS (Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) we Włoszczowie. W roku 2010 był dyrektorem Biura Poselskiego Bartłomieja Dorywalskiego. Rafał Pałka to wójt Gminy Kluczewsko w kadencji 2010-2014, 2014-2018 oraz 2018-2024.

Rafał Pałka ma kilka odznaczeń za swą działalność. Odznaczony został Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz Samorządności, Brązowym Medalem za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju.

Rafał Pałka, jak sam o sobie mówi, jest szczęśliwym mężem. Żona Ewelina. Mieszka w Dobromierzu w gminie Kluczewsko. Jeździ samochodem marki Audi A4. Lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, pracuje w ogrodzie, uprawia sport i turystykę pieszą, jeździ na rowerze. Do jego ulubionych zajęć w wolnym czasie należą też grzybobranie i fotografia. Interesuje się psychologią społeczną.

Pełni też wiele funkcji społecznych. Jest prezesem Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej w Kluczewsku, przewodniczącym Rady Społecznej Gminnego Zakładu Opieki Społecznej w Kluczewsku, wiceprezesem Zarządu Związku Gmin Powiatu Włoszczowskiego, wiceprezes Lokalnej Grupy Działania „Region Włoszczowski”.

Zobaczcie prywatne zdjęcia Rafała Pałki

Rafał Pałka o starcie w wyborach

Rafał Pałka wójtem Kluczewska będzie czwartą kadencję, nieprzerwanie od 2010 roku.

Swój plan na kolejną określa bardzo krótko. - To chęć podejmowania nowych wyzwań, realizacja ich z niegasnącym zaangażowaniem, wzmacnianie potencjału Gminy Kluczewsko oraz potrzeba niesienia pomocy drugiemu człowiekowi - mówi Rafał Pałka.

- W pracy wójta ważną sprawą jest dobre zarządzanie załogą pracowniczą, dobra atmosfera w pracy oraz sukcesywna realizacja prowadzonych inwestycji. Staram się wsłuchiwać w głosy potrzeb mieszkańców i w miarę możliwości je wykonywać. Moją dewizą jest: Mieszkaniec przede wszystkim! - zaznacza Rafał Pałka.

Planuje kolejne inwestycje wodno-kanalizacyjne i drogowe. Zamierza też wspierać licznie działające w Gminie Kluczewsko kluby sportowe, przede wszystkim szkolne.

Zobaczcie prywatne zdjęcia Rafała Pałki

Rafał Pałka jest jedynym kandydatem na wójta gminy Kluczewsko.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie