MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Teresa Jakubowska, nowa burmistrz Piekoszowa bez tajemnic. Oczkiem w głowie są kochane wnuczki

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
Pani Teresa z mężem i wnuczkami. Jak widać na dalszych zdjęciach, rodzina jest dla niej najważniejsza. Więcej prywatnych zdjęć na kolejnych slajdach
Pani Teresa z mężem i wnuczkami. Jak widać na dalszych zdjęciach, rodzina jest dla niej najważniejsza. Więcej prywatnych zdjęć na kolejnych slajdach Archiwum prywatne
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura, 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Teresa Jakubowska, nowa burmistrz Piekoszowa.

Teresa Jakubowska, nowa burmistrz Piekoszowa w wyborach samorządowych 2024 bez tajemnic

Teresa Jakubowska rywalizowała już o fotel włodarza Piekoszowa w minionych wyborach samorządowych, w 2018 roku. Teraz wystartowała ponownie z Komitetu Wyborczego Wyborców Teresy Jakubowskiej. - Mam zaszczyt i przyjemność poinformować Państwa, że podjęłam decyzję o kandydowaniu na Urząd Burmistrza Miasta i Gminy Piekoszów. Moja decyzja jest suwerenna, ma na celu jedynie dobro naszej Małej Ojczyzny. Jestem niezależnym i bezpartyjnym kandydatem startującym z własnego komitetu. Dziękuję za wszelkie udzielane mi wsparcie i słowa życzliwości, płynące z różnych środowisk, partii politycznych i organizacji społecznych oraz od mieszkańców Piekoszowa – podkreślała ogłaszając swój start w wyborach.

W drugiej turze wyborów na burmistrza Piekoszowa Teresa Jakubowska zdobyła 57,32%, 3546 głosów i pokonała urzędującego od lat burmistrza Zbigniewa Piątka - 42,68%, 2640 głosów

Teresa Jakubowska prywatnie

Z gminą Piekoszów związana jest od zawsze. Tutaj 57 lata temu się urodziła i tu, w Rykoszynie, zamieszkała. - Dla mojego regionu poświęciłam najpiękniejsze lata i tu przepracowałam większość moich lat. Mam męża Stanisława , który jest emerytem, syna Marcina, absolwenta Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, służy w lotnictwie, synową pedagoga Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Moim oczkiem w głowie są moje kochane wnuczki. Wolny czas staram się spędzać z rodziną, lubię poczytać dobrej książki. Aby naładować akumulatory lubię spacery, łono natury – podkreśla pani Teresa.

Zobacz galerię prywatnych zdjęć Teresy Jakubowskiej

Teresa Jakubowska – wykształcenie i praca

Uważa się za osobę skromną, wrażliwą, a zarazem konsekwentną i sprawiedliwą. - Stąd moje wykształcenie i praca ukierunkowane zostały na kontakty z ludźmi. Moja praca polega na tym, aby służyć i rozwiązywać ich problemy. To ludzie są podmiotem życia stąd moja dewiza na przyszłość „praca z ludźmi i dla ludzi” – mówi Teresa Jakubowska.

Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie specjalność: poradnictwo psychologiczne i interwencja kryzysowa, Akademię Świętokrzyską specjalność: pedagogika resocjalizacyjna i sądowa oraz profilaktyka społeczna. Ma bogate doświadczenia w pracy społecznej i zawodowej. Pracowała między innymi: w Sądzie Rejonowym , Powiatowym Urzędzie Pracy jako doradca zawodowy, w Szkole Podstawowej w Micigóździe i w Rykoszynie jako pedagog szkolny, w Starostwie Powiatowym w Kielcach jako Konsultant do spraw Współpracy z Rodziną i Dzieckiem. jako Dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Chmielniku.

Obecnie pracuje w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Kielcach na stanowisku Główny Specjalista do spraw Pedagogiki.
Jest wiceprezesem Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Mediatorów. Mediatorem wpisanym na listę mediatorów Sądu Okręgowego w Kielcach.

Teresa Jakubowska, nowa burmistrz Piekoszowa w kadencji 2024-2029, najważniejsze punkty programu

- Cieszę się z rozwoju naszego miasta i gminy Piekoszów. Przekonana jestem jednak, że można zrobić więcej, lepiej i z większą dynamiką. Obserwujemy i odczuwamy na co dzień wiele nieprawidłowości i zaszłości, które dawno już powinny być wyeliminowane z naszego życia. Chcę podjąć to wyzwanie, wykorzystując moją konsekwencję i upór, wspólnie z Państwem przyspieszyć rozwój naszej małej ojczyzny – podkreśla kandydatka na fotel burmistrza Piekoszowa.

W swoim programie wyborczym stawia przede wszystkim na współpracę z władzami i mieszkańcami gminy. Chce wykorzystać wspólny potencjał. - Burmistrz i Rada Gminy to organ samorządowy, obdarzony zaufaniem, który powinien służyć wszystkim obywatelom niezależnie od ich poglądów, wyznań, wykształcenia, stanowiska lub pochodzenia. Program ma być tworzony z propozycji obywateli i z nim uzgodniony. Pracę Burmistrza Miasta i Gminy Piekoszów postrzegam jako misję i służbę dla naszego regionu i wszystkich mieszkańców, gdyż dobro ludzi zawsze leżało mi na sercu – podsumowuje.

Więcej konkretów kandydatka poda bliżej wyborów.

Zobacz galerię prywatnych zdjęć nowej burmistrz Piekoszowa Teresy Jakubowskiej

Oto prezentacje wszystkich kandydatów na burmistrza Piekoszowa

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie