Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na burmistrza Małogoszcza prezentują swoje wyborcze programy

Bartłomiej Bitner
Czterech kandydatów będzie ubiegać się o funkcję burmistrza Małogoszcza w nadchodzących wyborach samorządowych. Prezentujemy sylwetki pretendentów oraz ich programy wyborcze dla gminy.

Michał Molenda - Prawo i Sprawiedliwość

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na burmistrza Małogoszcza prezentują swoje wyborcze programy

Ma 43 lata. Żona Danuta, syn Marek. Kierownik placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Jędrzejowie. Emerytowany policjant w stopniu oficerskim z 20-letnim stażem pracy - ostatnim miejscem, w którym pełnił służbę, była Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. Mieszka w Małogoszczu. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczy grupie Praworządni i Solidarni Gminy Małogoszcz. Hobby: historia, literatura, kultura, wędkarstwo, działanie na rzecz lokalnej społeczności. W wolnym czasie lubi także wędkować.

- Zamierzam utworzyć gminne tereny inwestycyjne. Nie ukrywam, że takich obszarów w gminie bardzo brakuje, a muszą one powstać, by zwiększyła się liczba przedsiębiorców. Chcę powołać Małogoską Radę Seniorów i Młodzieżową Radę Gminy, bo uważam, że doświadczenie starszych osób i świeże spojrzenie młodych powinno być wykorzystywane. Na pewno będę stawiał na budowę w sołectwach obiektów do aktywnego spędzania wolnego czasu, czyli boisk, placów zabaw czy siłowni na powietrzu. Będę się starał zwiększyć liczbę ścieżek rowerowych na terenie gminy i doprowadzić do budowy krytej pływalni w Małogoszczu. Zwrócę także uwagę na komunikację. Chcę doprowadzić do uruchomienia nowych połączeń busów, zwła-szcza na trasie Małogoszcz-Włoszczowa. Obecnie jest ich mało i słychać głosy narzekań mieszkańców w tej kwestii. Zamierzam także wybudowac halę targową w Małogoszczu. Taki obiekt jest niezwykle potrzebny do tego, by kupcy handlowali płodami rolnymi w dobrych warunkach. Ma to być hala z prawdziwego zdarzenia, z odpowiednim zapleczem w postaci między innymi chłodni.

Artur Okończyk - Nowe Oblicze Gminy

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na burmistrza Małogoszcza prezentują swoje wyborcze programy

Ma 38 lat. Żonaty, dwóch synów w wieku 3,5 roku oraz 9 lat. Mieszka w Małogoszczu. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie na wydziale ekonomii, kierunek: stosunki międzynarodowe. Był radnym Małogoszcza w latach 2010-2014. Pracuje w firmie JKF Polska, w branży techniczno-instalacyjnej. Wcześniej zawodowo związany był z takimi firmami jak Grupa Żywiec i Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM. W wyborach kandyduje z komitetu Nowe Oblicze Gminy. Bezpartyjny. Hobby: motoryzacja, turystyka, wycieczki z rodziną.

- Priorytetem jest poszerzenie terenów inwestycyjnych. W tej kwestii w gminie nie dzieje się nic od 20 lat. Dlatego chciałbym stworzyć nowe miejsca dla inwestorów. Trzeba ich przyciągnąć, by zyskać nowe miejsca pracy, a jednocześnie mieć także kolejne źródło dochodów do budżetu miasta i gminy. Następną rzeczą jest utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy oraz Małogoskiej Rady Seniorów. Po to, by te ciała doradcze reprezentowały swoje środowiska i służyły pomocą oraz pomysłami przy realizowaniu przez gminę różnych inicjatyw. Trzecia rzecz, to stworzenie budżetu obywatelskiego. Chcę, aby co roku na ten cel była wykrajana dana suma z rocznego budżetu gminy, a dzięki niej wykonywane inwestycje na rzecz mieszkańców. Do tego dojdzie też budowa kanalizacji. Gmina nie jest bowiem wystarczająco skanalizowana i w tej kwestii jest sporo do zrobienia.

Mariusz Piotrowski- własny komitet

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na burmistrza Małogoszcza prezentują swoje wyborcze programy

Ma 41 lat. Żona Sylwia, trzech synów: Szymon, Jakub i Jan. Mieszka w Małogoszczu. Jest wicedyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu. Radny powiatu jędrzejowskiego. W wyborach będzie startował z własnego komitetu, sygnowanego swoim imieniem i nazwiskiem. Rekomendowany przez obecnego burmistrza Jana Głogowskiego. Popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Członek Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Jedrzejowska - Gryf”. Hobby: muzyka, historia i edukacja. W wolnych chwilach lubi grać na gitarze.

- Przede wszystkim chciałbym skoncentrować się na pozyskiwaniu pieniędzy z zewnętrznych źródeł. Po to, aby dokonać wielu inwestycji związanych z między innymi rewitalizacją Małogoszcza oraz sołectw. Postawię zwłaszcza na rozwój infrastruktury komunalnej poprzez rozbudowę oraz modernizacji sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej oraz teleinformatycznej. Jeśli chodzi o sołectwa, to mój plan zakłada budowę między innymi przyszkolnych boisk. Zamierzam też utworzyć dom dziennej opieki osób starszych, bo takiego bardzo na terenie gminy brakuje. Chciałbym również rozbudować lub wybudować nową siedzibę Domu Kultury w Małogoszczu. Podejmę się także starań o budowę pływalni w Małogoszczu, bo taki obiekt jest na terenie naszej gminy potrzebny.

Grzegorz Sołtys - Porozumienie Jarosława Gowina

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na burmistrza Małogoszcza prezentują swoje wyborcze programy

Ma 43 lata. Żonaty, dwoje dzieci. Wieloletni przedsiębiorca - jest prezesem spółki Sołtys, związanej z branżą transportową i zaopatrzeniem rolnictwa. Mieszka w Małogoszczu. Bezpartyjny, na stanowisko burmistrza kandyduje z ugrupowania Porozumienie Jarosława Gowina. Już cztery lata temu - z własnego komitetu - ubiegał się o władzę w Małogoszczu. Dotarł do drugiej tury wyborów, w której rywalizował z obecnym włodarzem. Zagłosowało na niego 1813 osób, z konkurentem przegrał 769 głosami.

- Najważniejsze dla miasta i gminy jest to, by ściągnąć na jej teren nowych przedsiębiorców. Wiadomo doskonale, że to źródło pieniędzy z podatków, które można by było wykorzystać na rozwój naszego samorządu. Dlatego chciałbym wystartować od utworzenia terenów przemysłowych. To zapoczątkowałoby całą machinę, która gospodarczo ożywiłaby gminę Małogoszcz. Zamierzam także postawić na pozyskiwanie dotacji na odnawialne źródła energii. Chcę sprawić, by mieszkańcy dzięki temu mieli łatwiejszy dostęp do montażu na przykład pomp ciepła czy paneli fotowoltaicznych, a wiem, że tylko z własnych pieniędzy takie inwestycje są trudne do zrealizowania. Poza tym myślę o zmianach na małogoskim Rynku. Po odnowie oczywiście wypiękniał, ale moim zdaniem może być bardziej przyjazny mieszkańcom. W jaki sposób? Choćby poprzez zwiększenie ilości miejsc parkingowych, a także nasadzenie większej ilości zieleni.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Pałeczki w dłoń! Co wiesz o kuchni azjatyckiej? [Quiz]





Wynajem mieszkania – 10 rzeczy, na które zwrócić uwagę





TOP 12 NAJGORSZYCH zabaw weselnych. W co nie bawić się podczas oczepin?





TOP 7 grzechów kierowców ROWERZYŚCI kontra KIEROWCY SAMOCHODÓW ZDJĘCIA





Muzyczni skandaliści. TOP 9 skandalistów ze świata muzyki






TOP 10 UCZELNI Gdzie studiować, żeby zarabiać najwięcej na etacie?



ZOBACZ TEŻ: 60 SEKUND BIZNESU - BRAKUJE RĄK DO PRACY

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie