Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024 powiat starachowicki. Jakie komitety wystartują do Rady Powiatu? Są mocne nazwiska

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Wybory samorządowe 2024 do Rady Powiatu Starachowickiego.
Wybory samorządowe 2024 do Rady Powiatu Starachowickiego. archiwum
Wybory samorządowe 2024. Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała już prawie trzysta komitetów wyborczych na terenie województwa świętokrzyskiego. Część z nich zostało założonych z myślą o wyborach do Rady Powiatu Starachowickiego. Jakie ugrupowania będą starać się miejsce w Radzie Powiatu? Wygląda na to, że będą trzy, a walka o powiat będzie niezwykle pasjonująca. Na listach do powiatu jest wiele prawdziwie "atomowych" nazwisk.

Oto komitety, które wystartują do Rady Powiatu Starachowickiego

Wybory odbędą się 7 kwietnia. W powiecie starachowickim do Rady Powiatu do obsadzenia jest 21 mandatów.

Wyborcy będą wybierać radnych w czterech okręgach głosowania. W okręgu numer 1 i 2, które obejmują miasto i gminę Starachowice do obsadzenia są odpowiednio: 5 i 6 mandatów. W okręgu numer 3, obejmującym gminy Brody i Mirzec jest 5 mandatów, a w okręgu 4, obejmującym gminę Wąchock i Pawłów także 5 mandatów.

Jak na razie wiadomo o trzech komitetach, które wystawią swoje listy do Rady Powiatu. Podajemy je w kolejności alfabetycznej.

Komitet Wyborczy Wyborców Marka Materka 2024

W ugrupowaniu prezydenta Starachowic znajdziemy samorządowców, sportowców, lekarzy, nauczycieli i społeczników. Komitet stawia na energiczny, ale też zrównoważony rozwój Starachowic. w jego planach jest między innymi Powiat Starachowicki we współpracy z miastem, jest budowa wiaduktu w Starachowicach Dolnych nad torami kolejowymi, dalsza rozbudowa infrastruktury drogowej oraz polityka mieszkalna. Wśród kandydatów do Rady Powiatu znajdziemy: obecnego starostę - Piotra Ambroszczyka, 18-krotnego mistrza świata w trójboju siłowym Jarosława Olecha, jest przewodnicząca Rady Powiatu - Bożena Wrona , czy dyrektor Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach - Jacek Walkowski.

Pęłną listę kandydatów prezentowaliśmy już przy okazji konwencji wyborczej Komitetu Marka Materka. Znajdziesz ją tutaj:

Prawo i Sprawiedliwość
Swoje listy wystawi oczywiście Prawo i Sprawiedliwość. Trwa jeszcze ich układania, ale znany już nazwiska osób , które znajdą się na czołowych miejscach. Okręg numer 1: tu wystartuje Danuta Krępa, radna powiatu, w przeszłości starosta starachowicki; Okręg numer 2: tu wystartuje Maria Niedopytalska, bliska współpracowniczka poseł Agaty Wojtyszek; Okręg numer 4: W tym okręgu wystartują między innymi: Krzysztof Serwicki, Przemysław Czaja, Agata Gałka- Bernacka

Obywatelski Komitet Wyborczy
Platforma Obywatelska, Trzecia Droga, czyli Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Polska 2050 Szymona Hołowni, Nowa Lewica, Stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic, stowarzyszenie Twój Samorząd Teraz oraz Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych – wszystkie te ugrupowania wystartują wspólnie w kwietniowych wyborach samorządowych jako jeden blok w Starachowicach i powiecie starachowickim. Obywatelski Komitet Wyborczy będzie stał w kontrze do obecnego prezydenta Starachowic Marka Materka i jego ugrupowania. Jego celem ma być utworzenie samorządu lokalnego otwartego dla mieszkańców i ich inicjatyw. Twarze komitetu to między innymi: Sławomir Celebański - prezes stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic; Sylwester Kwiecień - były prezydent Starachowic i przewodniczący Nowej Lewicy w powiecie; Piotr Capała - przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie starachowickim oraz Ireneusz Gwóźdź - przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni w powiecie starachowickim.

Wybory do Rady Powiatu Starachowickiego - rok 2018

W 2018 roku wybory do Rady Powiatu Starachowickiego wygrał Komitet Marka Materka - 34,17 procent i 9 mandatów; drigi wynik miało Prawo i Sprawiedliwość - 31,10 procent głosów i 8 mandatów. Dalej Razem dla mieszkańców, Porozumienie - 16,08 procent i 2 mandaty; Polskie Stronnictwo Ludowe - 12,98 procent i 2 mandaty. Komitet Marka Materka i Polskie Stronnictwo Ludowe stworzyły większość, która rządziła Powiatem Starachowickim przez ostatnią kadencję.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie