Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Rafał Szymkiewicz kandydat na burmistrza Piekoszowa z poparciem Adama Jarubasa i Polskiego Stronnictwa Ludowego

Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Rafał Szymkiewicz startuje w wyborach na burmistrza Piekoszowa z poparciem Adama Jarubasa i Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Rafał Szymkiewicz startuje w wyborach na burmistrza Piekoszowa z poparciem Adama Jarubasa i Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Kandydat na burmistrza Piekoszowa w powiecie kieleckim Rafał Szymkiewicz zdobywa poparcie kolejnych partii. Po tym, jak opowiedziała się za nim Polska 2050 Szymona Hołowni, wsparcie potwierdza Polskie Stronnictwo Ludowe z jego świętokrzyskim szefem Adamem Jarubasem.

Rafał Szymkiewicz z poparciem Ludowców w wyborach na burmistrza Piekoszowa

- Wiele wspólnych odnośników jest między naszym programem, PSL i Trzeciej Drogi, i programem Rafała. Koniec kolejek do lekarzy, koniec z marnotrawieniem pieniędzy, dbanie o przedsiębiorczość, troska o zaspokojenie podstawowych potrzeb mieszkańców. Kluczowa dla nas obu jest gospodarność. Co więcej, Rafała wyróżnia uczciwość, szczere dążenie do naprawy, tego co w gminie nie działa. Udowodnił ją w poprzednich latach biorąc udział w różnych przedsięwzięciach z rezultatem korzystnym dla mieszkańców gminy Piekoszów – zaznacza Adam Jarubas, europoseł i wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w kraju.

Kandydat na burmistrza Piekoszowa Rafał Szymkiewicz określa swój program hasłem „Co dobrego możemy zrobić dla gminy Piekoszów”. Pośród wielu kwestii do zrealizowania obejmujących między innymi współpracę z przedsiębiorstwami z uwzględnieniem uwarunkowań społecznych, za priorytety podaje poprawę dostępności do służby zdrowia, skanalizowanie części zachodniej gminy, co pozwoli na uniknięcie dużych kar, mniejsze opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, chce także zbudować komisariat policji.

- Nie wyobrażam sobie, że nadal ludzie będą odsyłani z ośrodka zdrowia bez pomocy. Jak na prawie 17 tysięcy mieszkańców może działać tylko jeden Zakład Opieki Zdrowotnej? – zauważa kandydat na burmistrza Piekoszowa. - Ośrodek zdrowia nie jest zakładem czy fabryką, nie możemy oczekiwać, że będzie wykazywał zyski. Podpisana umowa ze Świętokrzyskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach na świadczenie usług w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej powinna w całości trafiać na potrzeby pacjentów naszej gminy Piekoszów. Musimy mieć możliwość zatrudnienia większej liczby specjalistów, w szczególności lekarzy – mówi Szymkiewicz. - Budynek jest w opłakanym stanie technicznym. Gmina Piekoszów powinna wziąć odpowiedzialność za stan budynku ośrodka zdrowia - dodaje.

Kim jest Rafał Szymkiewicz, kandydat na burmistrza Piekoszowa?

Rafał Stanisław Szymkiewicz całe życie związany jest z Piekoszowem, tu mieszka z żoną i dwoma dorosłymi synami. Prowadzi gospodarstwo rolne. Do niedawna pracował w firmie Bio-Med – był kierownikiem działu sprzedaży i produkcji nawozów, współpracował z dystrybutorami w całym kraju, a wcześniej w Radiu Kielce – jak główny specjalista ds. sprzedaży współpracował z samorządami. Z obu prac zrezygnował, by ubiegać się o urząd Burmistrza Miasta i Gminy Piekoszów. Szymkiewicz w przeszłości angażował się w wiele akcji. Były to między innymi protesty przeciwko budowie kopalni w Zajączkowie (był współzałożycielem Stowarzyszenia), przeciwko rozszerzaniu i zwiększeniu wydobycia w kopalni Nordkalk, co doprowadziłoby do znacznego obniżenia się wód gruntowych w studniach, zwiększania intensywności hałasu i niosącego się pyłu. Był zaangażowany także w dążenia do odwołania poprzedniego wójta.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie