Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów do Rady Powiatu Kieleckiego. Kim są? Co robią? Zobaczcie!

Paulina Baran
Paulina Baran
Wideo
od 12 lat
We wtorek, 2 kwietnia na konferencji prasowej zaprezentowano kandydatów do Rady Powiatu Kieleckiego startujących z listy Trzeciej Drogi. Kim są? Czym się zajmują? Jakie mają pasje? Zobaczcie szczegóły.

Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów do Rady Powiatu Kieleckiego

Wybory odbędą się 7 kwietnia. W powiecie kieleckim do Rady Powiatu do obsadzenia jest aż 29 mandatów.

Wyborcy będą wybierać radnych w siedmiu okręgach głosowania. Okręg numer 1, który obejmuje Łopuszno, Mniów, Strawczyn (tu czekają 4 mandaty); okręg numer 2 - Chęciny, Nowiny, Piekoszów (5 mandatów); okręg numer 3 - Masłów, Miedziana Góra, Zagnańsk (5 mandatów); okręg numer 4 - Bodzentyn, Górno (3 mandaty), okręg numer 5 - Bieliny, Łagów, Nowa Słupia (4 mandaty) ; okręg numer 6 - Daleszyce, Morawica (5 mandatów) oraz okręg numer 7 - Chmielnik, Pierzchnica, Raków (3 mandaty).

Zobacz galerię zdjęć z prezentacji kandydatów Trzeciej Drogi do Rady Powiatu Kieleckiego

Wybory samorządowe 2024. Oto kandydaci Trzeciej Drogi do Rady Powiatu Kieleckiego. Są ciekawe nazwiska

We wtorek, 2 kwietnia na konferencji prasowej zaprezentowano kandydatów do Rady Powiatu Kieleckiego startujących z listy Trzeciej Drogi. Oto oni:

Okręg wyborczy numer 1

1. Stefan Pacak
-Społecznik wieloletni samorządowiec:
- 8 kadencji sołtys wsi Cierchy 8 kadencji
- wójt gminy Mniów - 2 kadencje
- radny Rady Gminy Mniów- 4 kadencje;
- radny Rady Powiatu Kieleckiego- 3 kadencje
-członek Świętokrzyskiej Izby Rolniczej- -od czasu jej powstania;
-przewodniczący Rady Powiatu Świętokrzyskiej Izby Rolniczej- 3 kadencje
- rolnik
Żonaty, ojciec dwójki dorosłych dzieci i dziadek trojga wnuków.

2. Monika Jabłońska 
Ekonomista, magister ekonomii i administracji. Pracuje w Urzędzie Marszałkowskim. Od 21 lat pełni funkcje sołtysa. Szczęśliwa mama i babcia. - Kandyduje, ponieważ jestem osobą kontaktową, otwartą i obiektywną. Potrafię podjąć najtrudniejsze wyzwania z myślą o dalszym rozwoju naszego regionu. Byłam i jestem zawsze blisko ludzkich spraw. Hobby: sport, jazda na rowerze - pisze o sobie pani Monika.

3. Jacek Palacz
56 lat, żonaty, jedno dziecko, wykształcenie wyższe administracyjno-ekonomiczne, ukończone trzyletnie studia doktoranckie w SGH w  Warszawie o profilu ekonomiczno-społecznym. Pracownik Samorządowy - od 1988 pracownik Urzędu Gminy w Łopusznie  na stanowiskach:
referent do spraw komunalnych, inspektor do spraw drogownictwa
- od 1999 roku do chwili obecnej kierownik Samorządowego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łopusznie
- społecznie zaangażowany w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej, od 2006 roku prezes Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznie. Hobby; pszczelarstwo.

4. Anita Pańtak-Klimkiewicz
51 lat, ukończyła Uniwersytet Jana Kochanowskiego, prezes Fundacji Chcę Żyć zajmującej się opieką nad osobami niepełnosprawnymi, Manager Roku 2016.

5. Kamil Wudarczyk
– kielczanin, 46 lat, żonaty, dwoje dzieci. Wykształcenie – ekonomiczne.
- Własna działalność gospodarcza w branży energii odnawialnej.
- Prezes Fundacji Aktywna Rodzina. Współorganizator akcji charytatywnych oraz partner projektów unijnych wspierających rozwój i integrację społeczności lokalnych, rodzin w trudnej sytuacji życiowej, osób niepełnosprawnych i seniorów.

6. Małgorzata Barcicka
44 lat, mężatka, szczęśliwa mama dwójki dzieci. Od urodzenia mieszkanka gminy Łopuszno. 25 lat temu swoje życie zawodowe związała z pracą samorządowca w Urzędzie Gminy w Łopusznie. W kolejnych latach pełniła funkcje: zastępcy wójta, sekretarza gminy a od 2023 r. Sekretarza Miasta i Gminy Łopuszno. Praca ławnika w Sądzie Rejonowym we Włoszczowie pozwoliła jej dokładnie poznać trudności mieszkańców regionu. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Akademii Liderów Samorządowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, posiada również specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej oraz podyplomowe studia w zakresie Postępowania w Administracji Samorządowej. Działania na rzecz mieszkańców i regionu zawsze były i są jej priorytetem, dlatego od 2007 roku pracuje społecznie w Lokalnej Grupie Działania ,,Nad Czarną i Pilicą'' - najpierw jako Sekretarz, a od 2013 roku Prezes Zarządu. Przez ten czas stowarzyszenie wsparło wiele znaczących zadań, które dotyczyły między innymi rozwoju infrastruktury publicznej, zachowania dziedzictwa kulturowego, dofinansowania dla lokalnych firm, a tym samym tworzenie nowych miejsc pracy. Kandyduje do Rady Powiatu Kieleckiego ponieważ uznała, iż nadszedł ten moment w jej życiu, aby swoje doświadczenie, kompetencje i zdobyte umiejętności wykorzystać w powiecie. Chce działać na rzecz jego rozwoju, wspierać i pomagać ludziom, aby poczuli się w nim ważni i potrzebni.

Okręg wyborczy numer 2

1. Zenon Janus
Emeryt. Doświadczony samorządowiec, były starosta Kielecki (2006 - 2010), obecnie radny Rady Powiatu prze 5 kolejnych kadencji. Radny Gminy Chęciny 1980 -1984. Aktywny społecznik, strażak OSP, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Dumny z rodziny żony, trzech synów, sześciorga wnucząt. Chcę nadal pracować dla mieszkańców powiatu kłeckiego wykorzystując całe swoje doświadczenie samorządowe.

2. Andrzej Borowski
Mieszkaniec Brynicy, gmina Piekoszów, szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów.
- Wykształcenie wyższe - kierunek Europeistyka, Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Administracja Państwowa i Samorządowa.
- Prowadzi własną działalność gospodarczą w branży usługowej.
- W latach 2013 - 2018 pełnił funkcję radnego Rady Gminy Piekoszów.
- Od 2018 roku pełni funkcję radnego Rady Powiatu w Kielcach.
- Od 2013 roku współpracuje z organizacjami pozarządowymi.
- W latach 2015 - 2019 Członek Powiatowej Rady Rynku Pracy.
- Społeczny Opiekun Zabytków.
- Instruktor rekreacji ruchowej – specjalność: Nordic Walking.
- Zainteresowania: turystyka w szczególności górska, historia, psychologia, budownictwo, dobry film i książka.

3. Danuta Mochocka
- Specjalista - technik budowy dróg
- Mężatka od 42 lat, troje dzieci, czworo wnucząt. -Od urodzenia mieszkam w gminie Chęciny, 25 lat pracuję w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Kielcach, ponad 12 lat pracowałam w Urzędzie Gminy i Miasta w Chęcinach, w latach 2014-2018 pełniłam funkcję Przewodniczącej Rady Miejskiej w Chęcinach. Kandyduję bo chcę wykorzystać swój potencjał wiedzy i doświadczenia o samorządzie do załatwiania i rozwiązywania spraw i problemów naszych mieszkańców na poziomie Starostwa Powiatowego. Żyłam w rodzinie społecznika, samorządowca, mój ojciec był 40 lat sołtysem. Moje zamiłowania to podróżowanie, książki, filmy, sztuki teatralne. Kocham ogród, kwiaty uprawę warzyw i wszystko co jest związane z naszym otoczeniem a szczególnie przyroda - pisze o sobie pani Danuta.

4. Michał Stanisław Gaweł
38-letni mieszkaniec Piekoszowa, ma żonę Paulinę i syna Stanisława.
- wykształcenie wyższe, kierunek politologia. - Przez 16 lat byłem przedsiębiorcą, co pozwoliło mi na zdobycie cennego doświadczenia w prowadzeniu biznesu i zrozumieniu lokalnego rynku pracy. 11 lat pracowałem w Powiatowym Urzędzie Pracy jako kierownik referatu pośrednictwa pracy, gdzie zdobyłem wiedzę i doświadczenie w zakresie wsparcia osób bezrobotnych i współpracy z pracodawcami. Zmiana Kierunku na Reintegrację Społeczną od 2 lat, jestem kierownikiem działu zajmującego się reintegracją społeczną i zawodową osób wykluczonych społecznie. To stanowisko umożliwia mi bezpośrednią pracę na rzecz poprawy sytuacji życiowej osób znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej i zawodowej. Prezes Stowarzyszenia Pro Civitas w Piekoszowie przez dwie dekady, przyczyniłem się do realizacji wielu ważnych projektów społecznych i kulturalnych. Zrealizowaliśmy między innymi projekt o wartości ponad milion złotych w SP Micigózd, doposażenie świetlic wiejskich, zakup strojów dla lokalnych społeczności oraz organizację kursów pierwszej pomocy. Moje doświadczenie w zarządzaniu projektami i funduszami pozwoliło na znaczące wsparcie lokalnej społeczności. Kandydując do Rady Powiatu w Kielcach, pragnę wykorzystać moje doświadczenie zawodowe, społeczne i życiowe do dalszego rozwoju okręgu nr 2. Moim celem jest stworzenie przestrzeni dla rozwoju, bezpieczeństwa i dobrobytu dla wszystkich mieszkańców, z uwzględnieniem potrzeb najbardziej wykluczonych społecznie. Głosując na mnie, wybierasz osobę z doświadczeniem, pasją i zaangażowaniem na rzecz poprawy jakości życia w naszej lokalnej społeczności - pisze o sobie Michał Gaweł.

5. Anita Dziwoń
Pracownik samorządowy od 1997 roku, od 4 lat zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Nowinach, a od ponad 20 lat pełnomocnik Wójta do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zwalczania Narkomanii w Gminie Nowiny oraz członek zespołu interdyscyplinarnego do spraw przemocy jak również Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. -Prywatnie mieszkam i działam społecznie i charytatywnie w Nowinach, organizuję zbiórki pomocowe dla chorych dzieci, dla osób dorosłych, potrzebujących, organizuję zbiórki krwi oraz finały WOŚP w Gminie Nowiny wspólnie z kobietami należącymi do Koła Gospodyń Nowoczesnych, które powstało z mojej inicjatywy w 2019 roku. Jestem człowiekiem dialogu, który wykorzystuję na co dzień w swojej trudnej pracy a pracę  traktuję z wielką empatią ale przede wszystkim pokorą - piszę o sobie pani Anita.

6. Monika Kozieł
38 lat, mężatka, trójka dzieci. Wykształcenie wyższe zdobyte na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego na kierunku Zarządzanie.

7. Paweł Brola
Lat 44, żona Anita, córka Zuzanna, dwa psy - maltańczyk i owczarek. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (specjalność administracja samorządowa) oraz drugiego kierunku Europeistyka. Doświadczony samorządowiec, od 17 lat pełni funkcję Sekretarza Gminy i Miasta Chęciny, na co dzień bierze udział w podejmowaniu decyzji i zarządzaniu jedną z najprężniej rozwijających się gmin w województwie. Trener i prelegent - przeprowadził wiele szkoleń z różnych aspektów funkcjonowania samorządu terytorialnego. Współautor “Poradnika dla radnych jednostek samorządu terytorialnego” - ogólnopolskiej publikacji Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wykładowca akademicki na studiach podyplomowych. Hobby: sport, motoryzacja, turystyka. Nie należy do żadnej partii politycznej.

Okręg wyborczy numer 3

1. Robert Kaszuba
Urodzony 13.05 1973 roku, żonaty. - Mamy z żoną Agnieszką - nauczycielem w szkole podstawowej w Tumlinie - dwoje dzieci: dorosłą już Darię oraz siedemnastoletniego Janka. Z wykształcenia jestem inżynierem, absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Moje działania społeczne obejmują:
- 2006 - 2010 radny Rady Gminy w Zagnańsku
- 2012 - 2014 Z-ca wójta Gminy Zagnańsk
- 2014 - do dziś Radny Rady Powiatu w Kielcach
- 2014 - 2018 członek Rady Społecznej Szpitala Powiatowego na Prostej
- 2018 - do dziś członek Rady Społecznej Powiatowego Centrum Usług Medycznych w Kielcach.
Jestem ekspertem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych i realizacji projektów unijnych.
Jestem działaczem społecznym, członkiem i założycielem wielu organizacji pozarządowych w tym prezesem Stowarzyszenia Nowych Możliwości od roku 2006. Od 2006 realizuję i współtworzę program stypendiów pomostowych dla młodzieży z terenów wiejskich.
Hobby: sport - triathlon, kolarstwo, biegi, pływanie, wędrówki, morsowanie oraz historia i dobra książka - pisze o sobie Robert Kaszuba.

2. Marta Łysak
-Wykształcenie wyższe magisterskie, obecnie Kierownik Dworca Autobusowego w Kielcach, miejsce pracy: Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.
Poprzednio:
- Urząd Miasta - Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi
2008-2015: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Oddział Regionalny, Biuro Kontroli na Miejscu
- Kandyduję do Rady Powiatu Kieleckiego ponieważ chcę wspołpracować z lokalną społecznością, zadbać o drogi i chodniki powiatowe oraz zabiegać o sprawne i zgodne z oczekiwaniami mieszkańców funkcjonowanie Urzędu Starostwa Powiatowego. Pasja: podróże, książki, szczególnie psychologiczne i kryminały - pisze o sobie Marta Łysak.

3. Renata Fert
Doradca Działu Projektów i Wdrożeń, Grant Fundraiser, Prezes Stowarzyszenia Aktywny Ćmińsk, Lider Pracowni Orange, Bloger kulinarno-motywacyjny.
- Zawodowo - mikro przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w realizacji wymagających projektów, koordynacji prac zespołów, planowaniu i wdrażaniu zmian systemowych, proceduralnych i technologicznych.
- Społecznie – współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Aktywny Ćmińsk, lider grup inicjatywnych, wolontariusz, pomysłodawca i koordynator przedsięwzięć integrujących lokalną społeczność i promujących nasz region. Aktywista dostrzegający potrzeby i podejmujący działania. Aktywności dla seniorów, zimowe i letnie półkolonie dla dzieci, warsztaty komputerowe, Bieg o tytuł Górala Świętokrzyskiego, Bieg wokół Góry Grodowej, Rowerowa wyprawa z Ćmińska na Jasną Górę, Kiermasz Książki Przeczytanej, Wigilie Sąsiedzkie, Pracownia Orange, warsztaty teatralne, Rowerowe Wtorki po powiecie kieleckim – to tylko niektóre z realizowanych inicjatyw.
- Hobbystycznie - bloger kulinarno-motywacyjny; na prowadzonym przez siebie blogu „Apetyt na więcej” dzielący się sprawdzonymi przepisami na strawę dla „duszy i ciała”. Zainteresowana rozwojem technologicznym i wiążącymi się z tym zarówno możliwości jak i zagrożenia. Rodzinnie – żona zaangażowanego społecznika, dumna mama trojga studentów, rozwijających pasje i realizujących się w grupach harcerskich, strażackich, sportowych, wolontariackich i artystycznych.

4. Liwiusz Falak
urodzony 14 lipca 1979 roku.
- Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej imienia L.Schillera w Łodzi - wydziału aktorskiego z tytułem magister sztuki.
- Przedsiębiorca mieszkający w gminie Masłów, mąż Magdusi i ojciec dwójki wspaniałych młodych ludzi Hubercika i Zosi.
- Działalność społeczną wypiłem z mlekiem mamy, która była współtwórcą pierwszego klubu dzieci niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim. Jestem pomysłodawcą akcji humanitarnej GASIMYWOJNE. W ramach której wysłaliśmy 11 wozów strażackich do przyfrontowych miejscowości na wschodzie Ukrainy. Wysyłamy również materiały szkolne i zabawki do najbardziej potrzebujących dzieci oraz środki medyczne i opatrunkowe. Zawsze charakteryzowała mnie wrażliwość na ludzkie nieszczęście. Najwięcej radości sprawia mi pomaganie innym. Wyróżniony w plebiscytach na działalność społeczną i charytatywną - pisze o sobie Liwiusz Falak.

5. Anna Cedro
44 lata. Mężatka 2 dzieci. Mieszkanka Długojowa - małej miejscowości w gminie Zagnańsk. - Ukończyłam Uniwersytet Świętokrzyski na kierunku pedagogika. Od 10 lat wspólnie z mężem Tomaszem prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne które zostało wyróżnione w konkursie na najpiękniejsze gospodarstwo w powiecie kieleckim. Od kilku lat angażuję się w sprawy społeczne będąc przewodnicząca rady sołeckiej oraz zastępca przewodniczącej rady rodziców ZSPiP w Tumlinie. Zależy mi na współpracy, która będzie przynosiła pozytywne efekty dla mieszkańców naszego powiatu, aby młodzi ludzie zaczęli wracać a nie uciekać z niego, żeby mieli możliwość rozwijać swoje możliwości i pomysły. Ważne jest również zadbanie o przejezdne drogi oraz pomoc dla osób starszych i samotnych - pisze o sobie pani Anna.

6. Sławomir Mazurczak
Lat 60, mieszkaniec miejscowości Radlin z wykształceniem rolniczym, prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec, a także dziadek wspaniałych wnucząt.

7. Łukasz Jarząbek
Przedsiębiorca z wykształcenia magister ekonomii, jak również inżyniera z teleinformatyki. Od 13 lat zajmuje się prowadzeniem firmy związaną z branżą Odnawialnych źródeł energii. Prywatnie szczęśliwy mąż i ukochany tatuś 5 letniej Poluni.  - Interesuję się historią i sportem. Jestem współzałożycielem Stowarzyszenia Klubu Sportowego dla dzieci i młodzieży, gdzie w ten sposób mogę propagować pozytywny wpływ aktywności fizycznej - pisze o sobie Łukasz Jarząbek.

Okręg wyborczy numer 4

1. Adam Żebrowski
Ukończył Akademię Świętokrzyską na kierunku ekonomicznym, a następnie Wydział Ekonomiczny Politechniki Radomskiej o specjalności Kierowanie procesami społecznymi z tytułem magister. Ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie obszarów wsparcia Europejskiego Funduszu Społecznego. - Moja kariera zawodowa to 23 lata pracy na wszystkich jego szczeblach (Powiatowy Zakład Usług Starostwa Powiatowego, Starostwo Powiatowe w Kielcach, Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Gminy Górno). Oferuję swoje zaangażowanie, doświadczenie i determinację w pracy na rzecz rozwoju powiatu kieleckiego. Swoje działania jako Państwa przedstawiciel w Radzie Powiatu chcę skupić na trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, poprawie i rozbudowie sieci dróg powiatowych, podwyższeniu jakości usług społecznych i edukacyjnych, zapewnieniu godnego dostępu do usług medycznych. Moje hobby to motoryzacja, w tym przede wszystkim motocykle oraz polityka. Moja dewiza to dialog i porozumienie - pisze o sobie Adam Żebrowski.

2. Danuta Skrzeczyna
Od urodzenia mieszka w Sieradowicach, gmina Bodzentyn. -Do szkoły podstawowej chodziłam w Sieradowicach, a do średniej w Bodzentynie. Mam wykształcenie wyższe magisterskie, jestem ekonomistką, skończyłam też studia podyplomowe. Samorząd znam, pracuję ponad 20 lat w różnych instytucjach samorządowych, tj. urząd gminy, zakład komunalny, czy od 13 lat w Centrum kultury w Bodzentynie na różnych stanowiskach poprzez specjalistę, dyrektora, a obecnie jako główna księgowa. Wiele czasu poświęcam na pracę społeczną - pisanie różnych projektów, które dają możliwość pozyskania pieniędzy na działania naszym stowarzyszeniom, poza tym jestem sołtysem w Sieradowicach. Jestem osobą pozytywnie nastawioną do drugiego człowieka, z radością pomagam innym, a uśmiech zawsze gości na mojej twarzy. Moje hobby to muzyka, śpiew i taniec – to mnie nastawia pozytywnie do świata - pisze o sobie Danuta Skrzeczyna.

3. Martyna Jeziorska
22 lata, od urodzenia jest mieszkanką Woli Szczygiełkowej, w gminie Bodzentyn. - Aktualnie jestem studentką kryminologii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie rozwijam swoje zainteresowania i dążę do osiągnięcia zamierzonych celów. Jestem pozytywną osobą, otwartą na ludzi i wrażliwą na ich potrzeby. Potrafię dostrzegać i cieszyć się nawet z małych rzeczy. Cenię sobie lojalność, szczerość i życzliwość. Dzięki temu jestem w stanie przyciągnąć do siebie ludzi w różnym wieku i budować silne relacje - pisze o sobie Martyna Jeziorska.

4. Marzena Jamrożek
Pracownik Poczty Polskiej. Społecznik, samorządowiec. Od 17 lat sołtys miejscowości Krajno Drugie. 2010-2014 radna Rady Gminy Górno. Od 2012 przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Krajnie. Wspólnie z mężem prowadzi duże gospodarstwo rolne. Mężatka dwoje dzieci. W wolnym czasie angażuje się w pomoc innym. 

5. Dariusz Świetlik
Urodzony w Bodzentynie, 60 lat, żonaty, jedna córka. Z wykształcenia nauczyciel historii. Studia podyplomowe na kierunku Edukacja dla Bezpieczeństwa oraz trener piłki nożnej. Pracował jako nauczyciel historii, w-f, wos, edb, obecnie dyrektor ZSP w Cedzynie. Przez 30 lat trener piłki nożnej w wielu klubach woj.ewóztwa świętokrzyskiego. W latach 2010–2014 przewodniczący Rady Miasta i Gminy Bodzentyn, 2014–2018 radny Rady Miasta i Gminy Bodzentyn.

Okręg wyborczy numer 5

1. Bogdan Kazimierz Gierada
Żonaty dwójka dzieci syn i córka troje wnucząt. Leśnik wykształcenie wyższe, obecnie Radny Rady Powiatu Kieleckiego.
Praca w Nadleśnictwie Łagów na różnych stanowiskach  urzędniczych i kierowniczych. Praca w Starostwie Powiatowym jako Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego. Kandyduję-będę zabiegał o:                                                                                                   --
-zrównoważony rozwój w budowie i modernizacji dróg powiatowych .           
- lepszy dostęp do lekarzy specjalistów .
- zwiększenie opłacalności produkcji rolniczej.
- wsparcie Kół Gospodyń Wiejskich, drużyn sportowych i  przedsiębiorców.
- piłka nożna oraz zapasy.

2. Małgorzata Sitarz
60 lat. Matka trójki dzieci i żona. - W samorządzie Gminy Łagów pracuję od 22 lat, pełniąc kolejno przez 18 lat funkcję Skarbnika Gminy i od 2019 roku funkcję Sekretarza. Wcześniej przez 10 lat pracowałam w KRUS O/R Opatów. Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach o specjalności społeczno-samorządowej, ukończyłam podyplomowe studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie. Edukację uzupełniłam w 2023 roku poprzez studia menadżerskie na kierunku Master of Business Administration (MBA) w Świętokrzyskiej Szkole Wyższej. Członek Rady Programowej LGD Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. W przeszłości Przewodnicząca Forum Skarbników Województwa Świętokrzyskiego. Obecnie koordynator gminny kół gospodyń wiejskich z terenu Gminy Łagów oraz Wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich. Nowoczesna Gospodyni w Łagowie. Członek Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Łagów. Radna Rady Powiatu Kieleckiego w kadencji 2010-2014 - pisdze o sobie Małgorzata Sitarz.

3. Danuta Żebrowska
Jest samorządowcem z długoletnim doświadczeniem zawodowym. Wykształcenie wyższe. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Słupia. Obecnie jestem Radną Rady Powiatu w Kielcach trzecią kadencję. - Kandyduję by realizować zobowiązania wobec wyborców. Interesuje się filmem, muzyką i przyrodą - pisze o sobie pani Danuta.

4. Izabela Durlej
Z wykształcenia fizjoterapeutka. Prowadzi własną działalność gospodarczą – gabinety rehabilitacji w ramach Narodowego Funduzu Zdrowia. Promuje polskie rękodzieło. Bliskie są jej zagadnienia dotyczące zdrowia i jego promocji, problemów osób niepełnosprawnych, dostępności do świadczeń medycznych.

5. Łukasz Wójcik
Inżynier budowy, wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku Budownictwo na Politechnice Świętokrzyskiej. Praca w regionalnej firmie zajmującą się budową dróg. Żona Izabela i troje dzieci: Natalia 9 lat, Patrycja 2 lata i Mikołaj 1,5 roku. - W obecnej firmie pracuję od 6 lat na stanowisku inżynier budowy. Kandyduję bo chciałbym wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie dla rozwoju Powiatu. Jestem gotowy do działania. Zainteresowania: Motoryzacja, Film i jazda rowerem - pisze o sobie Łukasz Wójcik.

6. Łukasz Chaba
Ma 36 lat, od 2015 roku jest pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, gdzie zajmuje się kontrolą projektów realizowanych z funduszy Unii Europejskiej. Wcześniej w latach 2012 – 2015 pracował w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. - Ukończyłem studia magisterskie na kierunku Politologia na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach, studia licencjackie na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, a także studia podyplomowe na kierunku Administracja Państwowa i Samorządowa oraz na kierunku Mechanizmy Funkcjonowania Strefy Euro w Wyższej Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych imienia profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Ponadto, ukończyłem szereg szkoleń i kursów m.in. o tematyce administracyjnej i zarządzania funduszami. Życie osobiste i zawodowe łącze z pracą społeczną na rzecz lokalnej społeczności. Od urodzenia jestem związany z województwem świętokrzyskim z Gminą Łagów, tutaj się urodziłem, wychowałem, chodziłem do szkoły, mieszkam i obecnie pełnię funkcję Sołtysa sołectwa Czyżów - pisze o sobie Łukasz Chaba.

Okręg wyborczy numer 6
1. Anna Kosmala
51 lat. Wykształcenie wyższe ekonomiczne. W latach 2013–2020 własna działalność gospodarcza. Obecnie zatrudniona w Urzędzie Gminy w Daleszycach jako kierownik Wydziału Administracji i Rozwoju. Radna Rady Miejskiej (2010–2014), radna Rady Powiatu Kieleckiego (2018–2024). Absolwentka Warszawskiej Szkoły Liderów – Przywództwo kobiet w życiu społecznym, gospodarczym i politycznym. Prezes Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Gminy Daleszyce, sekretarz Regionalnej Organizacji Samorządowców i Animatorów. Zainteresowania folklor i kultura ludowa (członkini zespołu śpiewaczego i koła gospodyń), polski film i piesze wycieczki.
Mężatka, matka dorosłej córki.

2. Michał Godowski
44 lata, żonaty - żona Agnieszka, córka Julia, syn Mieszko. Od urodzenia mieszka w Lisowie, gmina Morawica. Obecnie prowadzi działalność gospodarczą w branży usługowo - handlowej wykształcenie: wyższe, kierunki: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi UJK Kielce, Ekonomia WSH Kielce, Administracja WSH Kielce, szkoła średnia - Technikum Mechaniczne Chmielnik. Doświadczenie zawodowe w instytucjach publicznych i politycznych
0d 2018 Radny Rady Powiatu Kieleckiego
2014 -2018 Starosta Kielecki
2010 - 2014 członek Zarządu Powiatu
2008 - 2010 dyrektor Biura Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Kielcach
działalność społeczna:
członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisowie od 1996 roku
Od 2006 rok prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisowie
2008 - 2012 Prezes Zarządu Wojewódzkiego Forum Młodych Ludowców (młodzieżówka PSL)
od 2016 członek Rady Wojewódzkiej Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS (2016 -2021 wiceprzewodniczący)
ulubione zajęcia, zainteresowania, hobby; samorząd, pszczelarstwo, piesze wędrówki,

3. Wioleta Jończyk
Pedagog, wykształcenie magisterskie wyższe. - Na terenie woj świętokrzyskiego w ostatnich latach utworzyłam ponad setkę wydarzeń społecznych. motywuje tworzę i słucham potrzeb innych. Kandyduje bo pragnę poszerzyć skalę swoich działań, które i tak robię. Jestem biegaczką mam na koncie ponad setkę zwycięstw, uwielbiam sport pod każdą postacią, trenuję fitness zawodowo - pisze o sobie pani Wioletta.

4. Urszula Muszyńska
Nauczyciel, wykształcenie wyższe, szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci. Czynna nauczycielka dyplomowana: wiedzy o społeczeństwie, edukacji prawnej, historii i teraźniejszości w Liceum Ogólnokształcącym z 22 - letnim stażem pracy i licznymi osiągnięciami w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. Odznaczona dwukrotnie nagrodą Prezydenta Miasta, wielokrotnie wyróżniona nagrodą Dyrektora Szkoły.
-Specjalista do spraw Public Relations.
- Kandyduję bo, chciałbym wdrożyć moje wyborcze hasło: " Nowe  spojrzenie na politykę" . A nowe spojrzenie na politykę to: 
- partycypacja obywatelska
- zrównoważony rozwój
- współpraca ponad podziałami
- otwartość i przejrzystość
- Interesuje mnie literatura historyczna zwłaszcza okres po 1945r w Polsce, prawo, podróże, a relaksuję się słuchając muzyki rocowej - pisze o sobie Urszula Muszyńska.

5. Grzegorz Stokowiec
Urodzony 17.10.1974 roku w Kielcach. Żonaty trójka dzieci. Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej i Politechniki Rzeszowskiej na Wydziale Zarządzie i Marketingu. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze. - Interesuję się żeglarstwem, pszczelarstwem oraz literaturą fantastyczną - pisze o sobie Grzegorz Stokowiec.

6. Łukasz Tworek
39 lat, rodowity mieszkaniec Brzezin. Absolwent  AHE w Łodzi na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i sądowa. Mąż i ojciec. Aktywny strażak ochotnik w Ochotniczej Straży Pożarnej Morawica.

7. Olga Cedro-Godek
30 lat, mieszkanka Daleszyc, z wykształcenia magister biotechnologii. Prowadzi własną działalność gospodarczą.
- działaczka społeczna na rzecz potrzebujących, pomysłodawczyni i organizatorka międzynarodowej akcji „PLECACZEK”.
- Prywatnie szczęśliwa mężatka, kochająca mama 4 dzieci (Blanki, Matyldy, Jeremiego i Teodora),
- miłośniczka zwierząt.
- Pozytywna i energiczna kobieta, otwarta na potrzeby innych, kierująca się hasłem w życiu: „Dobro powraca !’’.

Okręg wyborczy numer 7

1. Stanisław Piotr Rękas
Od urodzenia mieszkaniec Gminy Pierzchnica. Zawód weterynarz. Społecznik, doświadczony samorządowiec, czterokrotnie sprawował mandat radnego Rady Gminy, dwukrotnie reprezentował mieszkańców w  Radzie Powiatu. Współorganizator cyklicznych imprez plenerowych "Wianki" w Drugni. Szczęśliwy mąż, ojciec, dziadek czworga wnucząt. Cechuje go pracowitość i sumienność w działaniu. 

2. Marek Kwiecień
Mieszkaniec Śladkowa Małego, w gminie Chmielnik. - Posiadam wykształcenie wyższe samorządowe i ekonomiczne. Jestem pracownikiem Wodociągów Kieleckich. Jestem ojcem trójki dzieci i dziadkiem pięciorga wnucząt. Pracowałem w Urzędzie Miasta i Gminy Chmielnik jako inspektor, w Starostwie Powiatowym w Kielcach- członek zarządu, Powiatowy Zarząd Dróg- zastępca dyrektora i kierownik działu. Kandyduję bo chcę pomagać i służyć ludziom, chcę rozwoju Szpitala Powiatowego w Chmielniku- rozbudowa i zakup nowoczesnego sprzętu w tym tomografu komputerowego, chcę remontu dróg i budowy nowych chodników.
Zainteresowania: praca przy pasiece pszczelej, wędkowanie - pisze o sobie Marek Kwiecień.

3. Alina Siwonia
Nauczycielka, magister biologii. Od dwóch lat na emeryturze. Mieszka w Rakowie z mężem; ma trzech dorosłych synów i trzy wspaniałe wnuczki. Kariera zawodowa: Praca w szkole przez ponad 20 lat, radna Rady Gminy Raków 2002-2006, Wójt Gminy Raków w latach 2006-2018. - Kandyduję, aby wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie oraz skuteczność w działaniu na rzecz Mieszkańców powiatu. Widzę wiele obszarów, które należy rozwinąć i wzmocnić dla sprawniejszego funkcjonowania powiatu jako instytucji w służbie dla Obywateli.  Hobby, zainteresowania, pasje: - ogród z uprawą róż, - sytuacja polityczna w kraju i na świecie, - filmy przyrodnicze - pisze o sobie Alina Siwonia.

4. Barbara Maria Jarząbek
Leśnik, absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie, 38 lat pracy w Lasach Państwowych. Szczęśliwa babcia dwóch wnuczek: Amelii i Klary. Obecnie zatrudniona w Państwowym Gospodarstwie Leśnym – Nadleśnictwo Chmielnik na stanowisku Starszego specjalisty Służby Leśnej. Zajmuje się ochroną lasu, ochroną przeciwpożarową i edukacją przyrodniczo-leśną. Cały okres pracy zawodowej to również działalność w licznych organizacjach na różnych Szczeblach: Związek Leśników Polskich w RP, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa , Ruch Obrony Lasów Polskich (sekretarz zarządu krajowego). Otwarta na potrzeby drugiego człowieka. - Kandyduję, bo mam nadzieję, że od nas – radnych, będzie zależało jak przez najbliższe lata będzie zarządzany powiat kielecki. Jestem kandydatem bezpartyjnym; liczę na to, że najważniejsze decyzje dla powiatu kieleckiego będę mogła podejmować w oparciu o konsultacje ze społecznością, uwzględniając opinie mieszkańców - pisze o sobie Barbara Maria Jarząbek.

5. Edward Rzadkowski
66 lat, wykształcenie: średnie techniczne, zawód: Technik mechanik. Działacz NSZZ Solidarność w latach 1980-2023, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrkowicach od 1972 roku, jako Prezes Zarządu w latach 2011-2014. Wiceprezes Zarządu Gminnego ZOSP w Chmielniku w latach 2011-2014, prezes Stowarzyszenia Dziedzictwo Piotrkowic od 2013 roku
Społecznik - skuteczny w działaniu. - Jestem dla ludzi, jako osoba, która łączy a nie dzieli. Wierzę, że wspólnie możemy osiągnąć wiele dlatego jestem otwarty na pomysły i sugestie mieszkańców w celach rozwoju naszej małej ojczyzny - powiatu kieleckiego - pisze o sobie Edward Rzadkowski.

Zobacz galerię zdjęć z prezentacji kandydatów Trzeciej Drogi do Rady Powiatu Kieleckiego

Wybory do Rady Powiatu Kieleckiego - rok 2018

W 2018 roku wybory do Rady Powiatu Kieleckiego wygrało mając 41,99 procent poparcia Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 16 mandatów. Na drugim miejscu znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe - 26,62 procent i 9 mandatów. Trzecie miejsce zajął Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty z poparciem 12,97 procent i 4 mandatami. W wyborach do Rady Powiatu startowały jeszcze komitety Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej Lewica Razem i komitet Kukiz'15, ale nie zdobyły żadnego mandatu.

Oto prezentacja wszystkich komitetów, które wystawiają kandydatów do Rady Powiatu Kieleckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie