Wyeliminowali Łomża Vive Kielce, potem Telekom Veszprem, zagrają w Final Four!

PacoLargo/Panoramic/East News/Polska Press
Kolejny faworyt do wygrania Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych 2020/2021 nie zagra nawet w finałowym turnieju w Kolonii. Węgierski Telekom Veszprem został wyeliminowany przez francuskie HBC Nantes, które w 1/8 było lepsze od Łomża Vive Kielce. Nantes dołączyło do drużyn, które awansowały do F4 w środę - swojego krajowego rywala Paris Saint Germain i kolejnej niespodzianki, duńskiego Aalborga, a ostatnim finalistą została w czwartek hiszpańska Barca.

ZOBACZ>>> Po bardzo trudnym meczu z i wygranej z Azotami Puławy Łomża Vive Kielce punkt od mistrzostwa Polski!

Telekom Veszprem - HBC Nantes 32:30 (18:15), pierwszy mecz 28:32, awans Nantes.
Telekom: Cupara (4/19 = 21 %), Corrales (5/16 = 31 %) - Manaskow 2, Yahia 6, Moraes 5, Tonnesen, Nilsson, Markussen 3, Ligetvari, Marguc 4 (3), Blagotinsek, Nenadić 7, Mahe, Maqueda, Lekai 2, Borozan 3.
Nantes: Dumoulin (2/11 = 18 %), Nielsen (6/29 = 21 %) - Damatrin-Bertrand, Briet, Ovnicek 2, Milić, Rivera 4 (3), Cavalcanti 4, Pechmalbec 5, Figueras, Minne, Łazarow 4, Gurbindo 5, Balaguer 6, Monar, De la Breteche.

Francuzów uratował spokój. Przez cały mecz, bez względu na wynik, konsekwentnie realizowali swoją taktykę. Podobnie było w rewanżowym meczu w Kielcach, co pozwoliło HBC wyeliminować mistrzów Polski. W Veszprem Nantes bardzo dobrze rozpoczęło spotkanie, w 11 minucie prowadziło 8:5, pokazując, że nie przyjechało na Węgry tylko bronić czterobramkowej zaliczki z pierwszego meczu. W drugiej fazie pierwszej części Telekom zagrał dużo lepiej, mimo że w 26 minucie stracił filar swojej defensywy, Blaża Blagotinseka, który zobaczył czerwoną kartkę. Plus 3 do przerwy dawało węgierskiemu zespołowi spore nadzieje.

Ale po zmianie stron do ofensywy przystąpili goście. Głównie za sprawą Davida Balaguera w 36 minucie doprowadzili do remisu 21:21, a cztery minuty później prowadzili 25:23. I znów nastąpił zwrot akcji, na prowadzenie wyszli gospodarze. W ostatnim kwadransie kilka razy wygrywali różnicą trzech trafień, ale nigdy wyżej.

Nantes awansowało do Final 4 po raz drugi. W edycji 2017/18 skończyło turniej na drugim miejscu. Wielkie kwoty pompowane w drużynę w Veszprem celem wygrania Ligi Mistrzów znów nie dały efektu...

W środę awans do F4 uzyskały francuski Paris Saint Germain Handball i duński Aalborg Handbold - więcej na ten temat TUTAJ.

W czwartym ćwierćfinale Barca wyeliminowała Mieszkow Brześć.

Barca - Mieszkow Brześć 40:28 (21:13), pierwszy mecz 33:29, awans Barcy.
Barca: Perez de Vargas 1 (13/39 = 33 %), Moller (1/3 = 33 %) - Mortensen 7 (3), Gomez 6 (2), Janc 5, Mem 5, Dolenec 3, Pascual 3, Fabregas 3, Palmarsson 2, Makuc 2, Frade 2, N'guessan 1, Sorhaindo, Thiagus Petrus.
Mieszkow: Pesić (7/41 = 17 %), Usik (0/6 = 0 %) - Waljupow 7 (3), Obranović 5, Szumak 4, Razgor 3, Malus 2, Vranjes 2, Budzeika 1, Jurinok 1, Baranow 1, Wiarczejczuk 1 (1), Siłko 1, Santałow, Skube, Tamaszuk.

Turniej Final Four odbędzie się w dniach 12-13 czerwca w niemieckiej Kolonii.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: