Wygrana biegacza z Jędrzejowa, Tomasza Gawrońskiego 9. Cracovia Półmaratonie Królewskim w Krakowie

Mateusz Zapart
Tomasz Gawroński z Jędrzejowa wygrał 9. Cracovia Półmaraton Królewski w kategorii niesłyszących. Zobacz więcej na kolejnych slajdach>>>Tomasz Gawroński/PZSN-sekcja lekkoatletyczna niesłyszących
8 października, w Krakowie już po raz 9 odbyło się wielkie sportowe wydarzenie: Cracovia Półmaraton Królewski. W biegu wzięły udział tysiące zawodników z całego świata. Pobiegł także jędrzejowianin, Tomasz Gawroński, któremu w kategorii dla niesłyszących udało się ponownie wywalczyć pierwsze miejsce, a w kategorii ogólnej uplasował się 28 miejscu.

Tomasz Gawroński wygrał 9. Cracovia Półmaraton Królewski w Krakowie

W 9. Cracovia Półmaratonie Królewskim wystartowało 7634 osoby z około 50 krajów. Na linię mety w Tauron Arenie Kraków dotarło 7589 z nich. Dystans wyniósł 21 kilometrów i 97 metrów. Trasę tę udało się pokonać jędrzejowskiemu biegaczowi, Tomaszowi Gawrońskiemu, w 1 godzinę 15 minut i 49 sekund.

Tomasz spróbował swoich sił w krakowskim półmaratonie w dwa tygodnie od swojego ostatniego sukcesu, którym było zdobycie złotego medalu w mistrzostwach Europu niesłyszących na maratonie w Danii. O tym wyczynie jędrzejowskiego olimpijczyka możecie przeczytać tutaj:

W ogólnej klasyfikacji naszemu biegaczowi udało się zająć 28 miejsce, a w kategorii dla niesłyszących, w której pobiegło 19 zawodników wygrać. Tomkowi udało się także pobić swój życiowy na tej trasie, w zeszłym roku zajęła mu ona trochę ponad godzinę i 16 minut, poprawił więc swój czas o 20 sekund. Wtedy także nasz zawodnik wrócił do domu z wygraną.

Trasa maratonu wiodła pobliżu najsłynniejszych z krakowskich zabytków takich jak między innymi: Wawel, Sukiennice, Barbakan czy Brama Floriańska.

Tomek jest gotowy na dalsze wyzwania w Polsce i na arenie międzynarodowej. W lipcu 2024 roku czeka go kolejne duże wyzwanie - mistrzostwa świata w Tajwanie.

Zobaczcie zdjęcia z udziału Tomasza Gawrońskiego w 9. Cracovia Półmaraton Królewski: