Wygrana piłkarzy ręcznych Wisły Sandomierz

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz pokonała Krakowiaka Szkołę Gortata Kraków.

Wisła Sandomierz – Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 31:29 (11:15)

Wisła: Skowron, Kołacz - Teterycz 9, Dusak 7, Kubisztal 6, Werstler 4, Białkowski 3, Solon 1, Bakalarz 1, Hubka, Szklarski, Statuch, Serafin

Po zaciętym meczu sandomierzanie pokonali nieobliczalny zespół z Krakowa. W pierwszej połowie przeważali goście, którzy przeprowadzali szybkie, dobrze zorganizowane akcje w ataku pozycyjnym, a przy tam sami grali dobrze w defensywie. Wiślakom brakowało zaś skuteczności.

W drugiej części gospodarze zagrali agresywniej, częściej dochodzili do czystych pozycji rzutowych i wykorzystywali je. Wprawdzie w 41 minucie Wisła przegrywała już ośmioma bramkami (19:27), ale uparcie do końca odrabiała straty.

- Był to bardzo trudny mecz dla naszej drużyny, mieliśmy dwie porażki z rzędu i bardzo chcieliśmy wygrać zawody. Dobrze, że w końcówce spotkania pokazaliśmy charakter i ambitną grę, co ostatecznie przesądziło o naszym zwycięstwie - mówił trener Wisły, Adam Węgrzynowski.