Wyjątkowy koncert charytatywny dla Natanka odbył się w sanktuarium na Świętym Krzyżu [ZDJĘCIA, WIDEO]

dor

Wideo

Zobacz galerię (26 zdjęć)
W uroczystość Objawienia pańskiego na Świętym Krzyżu odbył się wyjątkowy koncert charytatywny dla chorego Natanka. Dzięki tak potrzebnemu wsparciu będzie mógł normalnie chodzić. Gwiazdą koncertu był pieśniarz i aktor Przemysław Branny.

Niespełna dwuletni Natanek, który ze starsza siostra i rodzicami mieszka w Pawłowie, ma genetyczną wadę lewej nóżki. Mimo to ma szansę na sprawne funkcjonowanie. Potrzebne są jednak pieniądze na specjalistyczne operacje. Fundusze na leczenie chłopca były właśnie zbierane podczas koncertu charytatywnego, który w święto Trzech Króli odbył się w sanktuarium na Świętym Krzyżu.

Gwiazdą koncertu był krakowski aktor i pieśniarz, Przemysław Branny. Znany jest jako jeden z solistów oratorium „Tu Es Petrus” autorstwa Piotra Rubika i Zbigniewa Książka. Występował też w trzeciej części Tryptyku Świętokrzyskiego, pod tytułem „Psałterz wrześniowy”. Na Świętym Krzyżu wystąpiły także regionalne zespoły ludowe: Echo Łysicy z Bielin oraz Modrzewianki z Nowej Słupi.

Koncert charytatywny odbył się w reżimie sanitarnym. W samym kościele mogła zasiąść ograniczona liczba uczestników, ale były też przygotowane miejsca w krużgankach oraz w Kaplicy Oleśnickich.

Na leczenie Natana odbywa się także zbiórka poprzez Fundację Kolorowe Motyle.
Subkonto chłopca w Fundacji Kolorowe Motyle ulica Sandomierska 26a 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski - numer konta: 24 1240 5035 1111 0010 9635 7454 SWIFT/BIC: PKOPPLPW, IBAN : PL + numer rachunku (wpłaty zagraniczne). Zbiórka publiczna numer 2020/8644/OR

Dodaj ogłoszenie