Wyjazdowa porażka SMS ZPRP I Kielce z CKS Jurand Ciechanów w Lidze Centralnej

Bartosz Wartałowicz
Kieleccy szczypiorniści doznali porażki
Kieleccy szczypiorniści doznali porażki Wojciech Buras
SMS ZPRP I Kielce przegrał wyjazdowy mecz z CKS Jurand Ciechanów 28:29. Zespół Radosława Wasiaka walczył do końca o odrobienie niekorzystnego rezultatu, ale to okazało się za mało, na solidnych gospodarzy.

Wyjazdowa porażka SMS ZPRP I Kielce w Lidze Centralnej

CKS Jurand Ciechanów - SMS ZPRP I Kielce 29:28 (17:13)
SMS ZPRP I Kielce: Dróżdż, Popielecki, Wywrot 1, Aksamit 5, Mielczarski 4, Cacak 2, Korus 1, Bujok 1, Olczyk 3, Burzyński 1, Rodak 4, Pepliński 4, Pilz 2.

Pierwsze 20 minut było bardzo wyrównane, z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy nie pozwolili rozwinąć skrzydeł zawodnikom z Kielc. Ostatnie 10 minut przed przerwą to bardzo skuteczna gra szczypiornistów z Ciechanowa, co zaowocowało czterobramkową przewagą przed zejściem na przerwę. SMS ZPRP I Kielce próbował odrabiać straty w drugiej połowie, ale szło to dosyć mozolnie.

Na trzy minuty przed końcem spotkania kielczanie przegrywali 23:28, ale zdobyli 3 gole z rzędu i wprowadzili nieco nerwowości w szeregach rywali. Gospodarzom udało się rzucić bramkę w 59 minucie i relatywnie spokojnie doprowadzić mecz do końca. Zawodnikom Radosława Wasiaka nie brakowało ambicji, ale na wyrównanie było już zbyt mało czasu.

Kielczanie są na 11 miejscu w tabeli Ligi Centralnej z 24 punktami na koncie.