Wyniki Małej Ligi Pływackiej w Kazimierzy Wielkiej

SAW
W Kazimierzy Wielkiej odbyła się trzecia runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. W zawodach startowała grupa 190 zawodników z dwunastu świętokrzyskich klubów.

Rywalizowali w konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie 4x50 m. st. dowolnym (mieszana) z podziałem na kategorie wiekowe 11 lat i 10 lat i młodsi. W poszczególnych konkurencjach indywidualnych najwięcej miejsc w czołowej trójce zdobyli zawodnicy Korony-Swim Kielce na podium stawali 15 razy (siedem razy na pierwszym miejscu, trzy razy na drugim, pięć razy na trzecim). Ozdobą zawodów była konkurencje sztafet 4x50 m. st. dowolnym (mieszana) w których rywalizowało 31 zespołów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Klasyfikację na najlepszą zawodniczkę (kategoria open) wygrała Anna Radecka (Barakuda Starachowice) która zdobyła 310 pkt. za wynik uzyskany w konkurencji 200 m. st. dowolnym (2:44,20), druga była Julia Bąkiewicz (Orka Jędrzejów) - 302 pkt. w konkurencji 200 m. st. dowolnym - 2:45,60 , a trzecia Iga Kroczek (KSZO Ostrowiec) - 251 pkt. Na 200 m. st. dowolnym w kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Kowalski Karol z Unii Busko, który zdobył 265 pkt. za wynik w konkurencji 200 m. stylem dowolnym (2:34,68), drugie Krzysztof Matuszewski (Korona Swim) - 247 pkt. za 200 m. st. dowolnym (2:38,23), a trzecie Krystian Kowalik (Korona-Swim) - 244 pkt. za 200 m. st. dowolnym - 2:38,82.

Klasyfikację drużynową wygrał KSZO Ostrowiec (355 pkt). przed Koroną-Swim (279) i Foką Sandomierz (190).

Po dwóch rundach w klasyfikacji drużynowej prowadzi KSZO - 1102 pkt., przed Koroną-Swim - 888 pkt. i Foką. Trzecia runda odbędzie się 14 maja w Jędrzejowie

Wyniki. 50 m. stylem grzbietowym. Dziewczęta.