Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki naboru do szkół średnich w powiecie staszowskim. Ponad 50 osób nie dostało się do wymarzonej szkoły, jest jeszcze 200 wolnych miejsc

Agata Chrobot
Agata Chrobot
Kandydaci do szkół średnich w powiecie staszowskim we wtorek, 16 lipca, dowiedzieli się, czy dostali się do szkoły pierwszego wyboru. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że ponad 50 osób nie dostało się do żadnej z wybranych szkół. Jest jednak jeszcze ponad 200 nieobsadzonych miejsc w czterech szkołach w naszym powiecie. Być może zostaną też utworzone dodatkowe klasy biologiczno - chemiczna i matematyczno - fizyczna w staszowskim "Wyszyńskim". Poniżej szczegóły.

W tym roku prawdziwe oblężenie przeżyły staszowskie szkoły średnie: "Ekonomik" i "Staszic" - gdzie już praktycznie nie ma wolnych miejsc. W "Ekonomiku" planowo będzie utworzonych 9 klas i przyjętych 300 uczniów, a w "Staszicu" prawie 450 uczniów do 15 oddziałów. W "Wyszyńskim" mocno oblegane były klasy o profilu biologiczno - chemicznym i matematyczno - fizycznym. Tam nie dostali się uczniowie, ale być może organ prowadzący zdecyduje o utworzeniu dodatkowych klas i przyjęciu tych, którzy się nie dostali.

Poniżej szczegółowe dane po pierwszym naborze w każdej szkole.

Zespół Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Staszowie

Prawdziwe oblężenie przeżył staszowski "Ekonomik". Planowo zostanie utworzonych 9 klas - 4 dla absolwentów szkół podstawowych, 5 dla absolwentów gimnazjum. Miejsc jest 300 i tyle też osób jest zakwalifikowanych do przyjęcia. Jak poinformował nas we wtorek, 16 lipca dyrektor szkoły Jan Ungehojer - chętnych było więcej, niestety 30 osób nie dostało się do tej szkoły. Liczba punktów osiągana przez uczniów, którzy się dostali z pierwszego naboru była różna. Są uczniowie z liczbą punktów 160, a z drugiej strony z liczbą punktów 80.

Największym zainteresowaniem wśród absolwentów gimnazjum cieszył się kierunek technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa - w tym przypadku zdecydowano o zwiększeniu limitu miejsc, bo było tak dużo chętnych. Natomiast absolwenci szkół podstawowych najbardziej zainteresowani byli kierunkiem technik informatyk - także nieznacznie zwiększono limit miejsc.

Zespół Szkół imienia Stanisława Staszica w Staszowie

Ta szkoła planowo przyjmie w przyszłym roku szkolnym najwięcej uczniów w powiecie. Utworzonych będzie tam 15 oddziałów, maksymalnie po 30 uczniów w każdym. Dla absolwentów gimnazjum - 7, dla absolwentów szkół podstawowych - 8. Jak informuje dyrektor szkoły Izydor Grabowski miejsc już praktycznie nie ma, albo są pojedyncze w poszczególnych klasach. We wtorek pan dyrektor poinformował nas, że zakwalifikowanych do przyjęcia jest około 450 uczniów! Największym zainteresowaniem cieszył się profil technik informatyk.

Liceum Ogólnokształcące imienia Jana Pawła II w Bogorii oraz nowo utworzona Szkoła Branżowa

Jeśli chodzi o liceum, najlepsze w naszym powiecie biorąc pod uwagę wyniki matur - zostaną utworzone w sumie 4 klasy pierwsze. Po 2 klasy dla uczniów po gimnazjum i 2 dla uczniów po szkole podstawowej. Na tę chwilę do klas po gimnazjum jest zakwalifikowanych do przyjęcia 40 uczniów, po szkole podstawowej 53. Są jeszcze wolne miejsca - dla absolwentów gimnazjum - 5 wolnych miejsc, dla absolwentów szkoły podstawowej - maksymalnie 12 wolnych miejsc. Uczniowie mogą wybierać spośród czterech profili: biologiczno - chemiczny, matematyczno - fizyczny, humanistyczny i klasa mundurowa. Klasy są łączone. Największym zainteresowaniem cieszy się profil matematyczno - fizyczny. Do klasy mundurowej obecnie jest 8 osób zakwalifikowanych do przyjęcia.

W tym roku w Bogorii rusza także Szkoła Branżowa I stopnia. Będą tam utworzone w sumie dwie klasy wielozawodowe - po jednej po gimnazjum i jednej po szkole podstawowej. Jest tam jeszcze około 20 wolnych miejsc, zakwalifikowanych do przyjęcia jest 17 osób.

Liceum Ogólnokształcące imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego

Prawdziwe oblężenie przeżyły w tym roku klasy o profilach biologiczno - chemicznym i matematyczno - fizycznym. Zabrakło tam miejsc dla kilkunastu uczniów, ale być może jak informuje we wtorek, 16 lipca dyrektor Anna Karasińska - organ prowadzący szkołę zgodzi się na zwiększenie tych klas, lub utworzenie dodatkowych. - Warunki i miejsce w szkole mamy, zależy nam bardzo żeby tych uczniów przyjąć - podkreśla pani Karasińska. Planowo w liceum zostanie utworzonych 9 klas: dla absolwentów gimnazjum 4, a dla absolwentów szkół podstawowych 5. Zostało utworzonych w sumie 320 miejsc, z czego 288 osób jest zakwalifikowanych do przyjęcia. Wolnych miejsc jest jeszcze w sumie 32. - Wśród przyjętych uczniów z pierwszego naboru są tacy, którzy osiągnęli prawie 200 punktów. Wielu jest takich, którzy mają po 180 i więcej punktów. Kilkunastu mamy finalistów olimpiad i laureatów konkursów. Bardzo nas cieszy, że "Wyszyński" to ich świadomy wybór - informuje dyrektor Anna Karasińska.

Liceum w Zespole Szkół imienia Jana Pawła II w Osieku

W liceum w Osieku (drugie w powiecie pod względem wyników z matury 2019) planowo zostaną utworzone dwie klasy - po jednej dla absolwentów gimnazjum i szkół podstawowych. W każdej klasy są po 24 miejsca. Obecnie zakwalifikowanych do przyjęcia jest w sumie 20 uczniów. Wolnych miejsc w sumie jest 28. - Jak co roku absolwenci mogą u nas wybrać profil humanistyczny, biologiczno - chemiczny lub matematyczno - przyrodniczy. Klasy są łączone. Zapraszamy serdecznie - mówi Małgorzata Kunowska, dyrektor szkoły w Osieku.

Zespół Szkół imienia Oddziału Partyzanckiego AK Jędrusie

W planie jest utworzenie nawet...12 oddziałów - po 6 dla absolwentów gimnazjum i szkół podstawowych. Przygotowanych miejsc jest 380, maksymalnie po 32 osoby w klasie. Zakwalifikowanych do przyjęcia obecnie jest 240. Wciąż jest w tej szkole 140 wolnych miejsc. - Ogromnym zainteresowaniem cieszy się kierunek o profilu odnawialne źródła energii. Choć planowałem utworzenie klas "połówkowych" to dla absolwentów gimnazjum będzie osobna klasa o tym właśnie kierunku, licząca już 30 osób - informuje Stanisław Rogala, dyrektor szkoły w Połańcu i zaprasza absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych do przystąpienia do rekrutacji. Szkoła branżowa nie zostanie utworzona, chętnych było za mało - w sumie 6 osób.

Drugi nabór po 24 lipca

Uczniowie na dostarczenie oryginałów dokumentów do wybranych przez siebie szkół mają czas do 24 lipca. Wtedy rozpocznie się drugi nabór na zwolnione miejsca.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

To najpopularniejsze pułapki języka polskiego



Czy matura z języka polskiego jest trudna?

10 gadżetów dla modnego przedszkolaka


Ile pamiętasz z podstawówki? Quiz


Gdzie studiować, żeby zarabiać?


od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie