Wysoka porażka Korony w Centralnej Lidze Juniorów

/KAR/
Kamil Markiewicz
W sobotnim wyjazdowym meczu Centralnej Ligi Juniorów Korona Kielce przegrała z Jagiellonią Białystok aż 0:4. W pierszej części spotkania kielecki zespół miał kilka podbramkowych okazji, ale żadnej nie wykorzystał.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 4:0 (1:0), Przemysław Mystkowski 23, Karol Świderski 46,Łukasz Zińczuk 68 z karnego, Michał Domański 84.

Jagiellonia: Karpieszuk - Dudała, Łupiński, Malinowski, Zińczuk - Buzun (46 Świderski), Kuriata, Prusaczyk (80 Falon), Kaczmarczyk - Gajko (62 Domański), Mystkowski (73 Samluk).

Korona: Marzec - Pietras (70 Pańtak), Załęcki, Kwiatek, Korcz - Wychowaniec, Mokrzycki (60 Makocki), Smoleń - Kowalczyk (55 Jasiak), Tekiel (46 Krzymieński) - Zawierucha.

W 18 minucie kielecki zespół miał szansę objąć prowadzenie, ale po strzale Adama Zawieruchy, bramkarz gospodarzy zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 22 minucie groźny strzał Krzysztofa Wychowańca obronił bramkarz Jagielloni. Po tej akcji Jagiellonia przeprowadziła kontratak, który zakończyła zdobyciem bramki. Gola strzelił Przemysław Mystkowski. W 29 minucie po strzale Jakuba Tekiela, futbolówka trafiła w poprzeczkę. W 36 miniucie ponownie przed szansą na zdobycie bramki znalazł się Zawierucha, ale ponownie piłkę po jego uderzeniu odbił golkiper gospodarzy. Jeszcze przed przerwą Korona miała szansę na wyrównanie. W 43 minucie na bramkę Jagiellonii głową strzelał Damian Pietras, ale w ostatniej chwili piłkę zmierzającą do bramki wybił obrońca gospodarzy. Tuż po przerwie, gospodarze wykorzystali błąd kieleckiego zespołu i podwyższyli prowadzenie na 2:0. Gola strzelił Karol Świderski. W 67 minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Norberta Korcza i podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Łukasz Zińczuk. W 84 minucie wynik spotkania ustalił Michał Domański, podwyższając wynik pojedynku na 4:0 dla Jagiellonii.

- Mecz był bardzo dziwny, ponieważ w pierwszej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagę, a przegrywaliśmy 0:1. Golkiper gospodarzy wybronił im mecz, kilka razy broniąc swój zespół przed utratą bramki. Przegrywając 0:3 zawodnicy byli podłamani. Szkoda, bo znów nie wykorzystaliśmy wielu podbramkowych sytuacji. Jagiellonia była bardzo skuteczna. Z pięciu strzałów, które oddała na naszą bramkę, strzeliła cztery gole. Wysoka porażka nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku - mówił Cezary Ruszkowski, trener Korony.

W kolejnym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów Korona podejmować będzie na boisku przy ulicy Szczepaniaka Legię Warszawa. To spotkanie odbędzie się w sobotę 23 sierpnia, o godzinie 13.