Wysoka porażka KSS Kielce w Gdyni

kw
Piłkarki ręcznej KSS Kielce (w żółto-czarnych strojach) przegrały w Gdyni.
Piłkarki ręcznej KSS Kielce (w żółto-czarnych strojach) przegrały w Gdyni. fot. www.trojmiasto.pl
Faworyt meczu 15. kolejki PGNiG Superligi był jeden. Zespół Vistalu Łączpol Gdynia to wicelider tabeli z wysoko sięgającymi aspiracjami, z kolei kielczanki bronią się przed spadkiem i ta różnica była we wtorek aż nadto widoczna.

Vistal Łączpol Gdynia - KSS Kielce 40:22 (24:5)

Vistal Łączpol: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 4, Głowińska 5, Jędrzejczyk 3, Kobzar 1(1), Szwed 4, Mateescu 5, Dinis Vartic 1, Duran 6, Koniuszaniec 6, Kulwińska 3, Lipska 1, Andrzejewska 1(1). Kary: 8 minut.

KSS: Muszioł, Kozieł - Grabarczyk 5, Kabała, Pokrzywka, Lalewicz, Stradomska, Kot 1, Abramauskaite 2, Drabik, Rosińska 5(1), Giedroit 4, Paszowska 5. Kary: 5 minut.

Karne. KSS: 1/3 (rzut Rosińskiej obroniła Sadowska, rzut Giedroit obroniła Mikszto). Vistal Łączpol: 2/3 Rzut Jędrzejczyk obroniła Muszioł.

Sędziowali: Patyk, Salwowski (obaj Warszawa). Widzów: 300.

Przebieg: 0:1, 14:1, 14:2, 16:2, 16:4, 19:4, 19:5, 24:5 - 24:8, 25:8, 25:9, 26:9, 26:12, 30:12, 30:13, 31:13, 31:17, 35:17, 35:18, 36:18, 36:19, 37:19, 37:20, 39:20, 39:22, 40:22.

Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się dobrze dla podopiecznych trenera Zdzisława Wąsa, pierwszą bramkę w meczu zdobyła Marzena Paszowska. Jednak aż 14 kolejnych bramek zdobyły gospodynie i stało się jasne, że gospodynie tylko wygrają mecz, ale wygrają go zdecydowanie.

W pierwszej połowie piłkarki ręczne KSS zdobyły zaledwie 5 bramek, w drugich 30 minutach zdecydowanie podreperowały swój dorobek strzelecki rzucając o jedną bramkę więcej niż gospodynie (17:16). Jednak to nie wystarczyło, aby zdobyć choć jeden punkt w meczu z jednym z głównych faworytek z mistrzostwa Polski.

Pozostałe mecze 15. Kolejki PGNiG Superligi zostaną rozegrane dzisiaj.

Następne spotkanie kielczanki rozegrają w sobotę, 22 stycznia w hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach z innym faworytem do medali, zespołem Piotrcovii.