Wysoka porażka KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z Unimetal Recycling MTS Chrzanów w meczu I Ligi piłkarzy ręcznych

Wojciech Buras
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wysoko przegrał w Chrzanowie.
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wysoko przegrał w Chrzanowie. Maciej Kolasa - Mobilna Fotografia Maćka
W meczu 2. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych KSZO Ostrowiec wysoko przegrał na wyjeździe z Unimetalem Recycling MTS Chrzanów 34:45. Gospodarze od początku narzucili własne warunki gry, a ich zwycięstwo w żadnym momencie nie było zagrożone. "Nie spuszczamy głów i skupiamy się na kolejnych starciach" - mówi szkoleniowiec Wojowników, Tomasz Radowiecki.

Wysoka porażka KSZO w Chrzanowie

KSZO przystąpił do sobotniego spotkania po zwycięstwie w pierwszej kolejce z SMS ZPRP II Kielce, natomiast drużyna z Chrzanowa pewnie wygrała z AZS UMCS Lublin dziewięcioma bramkami. Gospodarze weszli w mecz na wysokich obrotach. W 10 minucie prowadzili 7:4. Później kontrolowali przebieg pierwszej połowy i zeszli do szatni z pięciobramkową zaliczką. Druga połowa to znów popis ekipy Sławomira Szenkela. W 44 minucie Unimetal Recycling MTS Chrzanów po raz pierwszy uzyskał dwucyfrową przewagę i już ze spokojem dograł mecz do końca. Najwięcej bramek w zespole z Ostrowca Świętokrzyskiego zdobyli Łukasz Majchrzak i Grzegorz Sobut po siedem. Z kolei w drużynie gospodarzy nie do zatrzymania był wychowanek Wisły Sandomierz Stanisław Malinowski, który zakończył mecz z 12 trafieniami na swoim koncie.

Wynik nie przynosi nam chluby. To dopiero druga kolejka, więc nie spuszczamy głów i skupiamy się na kolejnych starciach. Straciliśmy zbyt wiele bramek z kontrataku po naszych niefrasobliwych błędach w ofensywie. Nie potrafiliśmy pokonać ich bramkarza i zbyt często obijaliśmy blok zespołu z Chrzanowa, co napędzało ich szybkie ataki

- mówił po meczu trener KSZO, Tomasz Radowiecki.

W następnej kolejce KSZO zagra przed własną publicznością z ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 października, o godzinie 18:30.

Unimetal Recycling MTS Chrzanów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 45:34 (20:15)
KSZO: Piątkowski, Bysiak 4, Sobut 7, Kogutowicz, Jurasik 1, Granat 1, Konwicki, Majchrzak 7, Chudzik 1, Skuciński 6, Chmielewski 2, Wojkowski 5, Kijewski.