Wysoka porażka najbliższego rywala PGE Vive z Ligi Mistrzów

PK
SEHA Gasprom League
Wysokiej porażki w południowoeuropejskiej lidze SEHA, ze zwycięzcą ostatniej Ligi Mistrzów, Vardarem Skopje, doznał pierwszy rywal piłkarzy ręcznych PGE Vive Kielce w nowej edycji Champions League, Mieszkow Brześć. Wygrał swój mecz inny grupowy przeciwnik kielczan, Celje Pivovarna Lasko.

Vardar Skopje – Mieszkow Brześć 31:23 (17:14)

Vardar: Sterbik (8/17), Milić (3/16), Gjorgjeski (1/2) - Stoiłow 3, Popovski 1, Kristopans 4, Maqueda 2, Karacić Igor 2, Abutovic, Canellas 2, Cupić 5 (3), Dibirow 4, Sziszkariow, Borozan 6, Vojvodić 1, Marsenić 1.

Mieszkow: Mijatović (10/41) - Kulak 1, Szkurinskij 2, Jurinok 3, Poteko 1, Nikulenkow 1, Stojković 5 (1), Szumak 1, Vukić, Prodanović, Horak, Razgor, Djordjić 3, Szyłowicz 5, Astraszapkin 1.

Vardar szybko pokazał, kto rządzi, w 9 minucie po trzech golach z rzędu byłego zawodnika PGE Vive, Ivana Cupicia, prowadzil 5:1. Już do końca meczu przewaga zespołu ze Skopje nie spadła poniżej jednej bramki (w 28 minucie było 14:13). W 41 minucie gospodarze prowadzili tylko 21:18, ale końcówka należała zdecydowanie do nich.

W Vardarze nie zagrał Luka Cindrić, który za rok będzie zawodnikiem klubu z Kielc, a w Mieszkowie cały mecz na ławce przesiedział pierwszyu bramkarz, Ivan Pesić. Najskuteczniejszymi graczami klubu z Brześcia byli w tym spotkaniu dwaj gracze, którzy kiedyś grali w polskich klubach, Rastko Stojković (Vive Kielce) i Siergiej Szyłowicz (Pogoń Szczecin).

Skrót meczu Vardar - Mieszkow, między innymi bramki Cupicia i Stojkovicia

Tatran Preszów – Celje Pivovarna Lasko 25:26 (13:12)

Celje: Lesjak (14/38), Panjtar (0/1) – Vujović, Jurecić 1, Malus 3, Razgor 1, Suholeznik, Marguc, Mitrović, Kodrin 4, Anić 5, D. Dujszebajew 3, Mlakar 9, Beciri.

Po zaciętym meczu „Celjani” wywieźli cenne punkty ze Słowacji. Przez cały mecz prowadzenie przechodziło z rak do rąk. W 19 minucie, po trafieniu wypożyczonego z PGE Vive Daniela Dujszebajew goście wygrywali 9:7. Od stanu 23:24 w 54 minucie goście zdobyli dwa gole, a Tatran przez ponad pięć minut nie zdobył gola (karnego obronił w tym czasie świetnie spisujący się w całym meczu bramkarz Celje, Urban Lesjak), zrobiło się 23:26 i mistrz Słowenii mógł być pewny zwycięstwa.

W meczu zagrał również inny, wypożyczony z Kielc zawodnik, Branko Vujović. Najskuteczniejszym graczem Celje znów był prawy rozgrywający, Żiga Mlakar, zdobywca 9 bramek.

Skrót meczu Tatran - Celje, między innymi bramka Daniela Dujszebajewa

W tabeli ligi SEHA Celje jest czwarte (dwa zwycięstwa, jedna porażka), a Mieszkow siódmy (jedno zwycięstwo, dwie porażki). Prowadzi z kompletem trzech zwycięstw Vardar Skopje.