Wysoka porażka osłabionej Suzuki Korony Handball Kielce na turnieju piłkarek ręcznych w Jarosławiu

Najskuteczniejszą zawodniczką Suzuki Korony Handball Kielce we wtorkowym meczu była Marta Rosińska. Patryk Ptak
W swoim pierwszym meczu na turnieju w Jarosławiu, Suzuki Korona Handball Kielce wysoko przegrała ze słowacką Iuventą Michalovce.

Suzuki Korona Handball Kielce - Iuventa Michalovce 20:34 (10:19)
Suzuki Korona Handball: Chodakowska, Hibner - Grabarczyk 2, Zygadlewicz 1, Pękala 1, Młynarska-Papaj, Gliwińska 2, Staszewska 1, M. Więckowska 5, Jasińska 1, Czekala 1, Rosińska 6 (2), Kędzior.

Z różnych przyczyn kielczanki zagrały bez Patrycji Chojnackiej, Sandry Zimnickiej, Natalii Jach, Pauliny Kasprzyk, Honoraty Gruszczyńskiej, Michaliny Pastuszki, Pauliny Piwowarczyk i Magdaleny Kowalczyk. Wobec tego reaktywowała się Agnieszka Młynarska-Papaj, która od pół roku nie grała w zespole.

O wysokiej porażce naszego zespołu zadecydował początek meczu - w 13 minucie Słowaczki prowadziły 9:1. Pierwsze minuty to chaotyczna i pełna prostych błędów gra z obu stron, ale pierwsze opanowały się zawodniczki Iuventy. Na pierwszą bramkę naszego zespołu trzeba było czekać do 7., a na drugą do 14. minuty spotkania. Potem było już lepiej i przewaga rywalek nie rosła. W drugiej części gra zespołu z Kielc nie wyglądała dużo lepiej, do nieskuteczności z gry doszły jeszcze przestrzelone trzy karne.

W środę Suzuki Korona Handball gra z Eurobudem JKS Jarosław, w czwartek kończy udział w turnieju meczem z czeskim Sokolem Poruba.