Wysoka przegrana Wisły Sandomierz. Remis Korony II. KSZO zwycięskie w hutniczych derbach. Porażka Wieczystej. Grała piłkarska 3. liga

Bartosz Wartałowicz
W weekend 20-21.05.2023 grała piłkarska trzecia liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał 2:1 ze Stalą Stalowa Wola, rezerwy Korony Kielce zremisowały 3:3 z Chełmianką Chełm, a Wisła Sandomierz przegrała w Sieniawie z miejscowym Sokołem 0:4. Mecz Czarnych Połaniec został przełożony. Sprawdź wyniki i tabelę.

W weekend 19-21.05.2023 grała 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę

Korona II Kielce - Chełmianka Chełm 3:3 (2:0)
Bramki: Yudai Shinonaga 24, 45, Kamil Sylwestrzak 46 -
Korona II: Sandach – Zwoźny, Kiercz, K. Sylwestrzak , R. Turek - P. Lisowski, Strzeboński (90+2 Kośmider), Bojańczyk (65. D. Lisowski) - Shinonaga, Szulc (74. Mucha) ,Konstantyn (65. Rybus).
Żółte kartki: P. Lisowski, R. Turek, K. Sylwestrzak, Konstantyn
Czerwone kartki: R. Turek 62 za dwie żółte, P. Lisowski 90+1 za dwie żółte.
Sędziował: Gerard Gawron (Mielec)

Ten mecz miał swoje dwa oblicza. Do momentu, gdy graliśmy w pełnym składzie i do momentu gdy graliśmy w osłabieniu. W jedenastu byśmy tego nie zremisowaliśmy. Na plus jest to, że rywal nie doskoczył do nas, jeżeli chodzi o ligową tabelę

- powiedział Mariusz Ludwinek, trener rezerw Korony.

Do przerwy, po dwóch trafieniach Yudaia Shinonagi wydawało się, że kielczanie pewnie zgarną 3 punkty i odskoczą od dołu tabeli. Jeszcze więcej kibice Korony II mogli sobie obiecywać, po trzeciej bramce dla gospodarzy, którą strzelił Kamil Sylwestrzak. Chełmianka jednak szybko odpowiedziała na tego gola i zrobiło się 3:1, a po godzinie gry z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Radosław Turek. Goście poczuli krew i zdobyli jeszcze dwie bramki, a kielczanie kończyli w dziewięciu, bo drugim napomnieniem ukarany został Piotr Lisowski w doliczonym czasie gry.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)
Bramki: Oleksij Maidanevych 15, Fryderyk Janaszek 52 - Jakub Banach 54
KSZO: Burek - Maidanevych (69. Lipka), Mężyk, Mazurek, Jarzynka - Kafel, Dumaniuk (69. Zdyb), Nawrot - Janaszek (64. Bełczowski), Chernii (87. Dziubiński), Brągiel.
Żółte kartki: Dumaniuk, Kafel - Soszyński, Banach

Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i taki też był. Po porażce Wieczystej liczyliśmy na dużo więcej. Jest duży niedosyt, bo zależało nam, żeby to spotkanie wygrać i odskoczyć zespołowi z Krakowa w tabeli

- powiedział Ireneusz Pietrzykowski, trener Stali Stalowa Wola.

Zwycięstwo z liderem ze Stalowej Woli sprawiło, że drużyna Rafała Wójcika wciąż liczy się w walce o podium. Stali nie udało się wykorzystać potknięcia Wieczystej Kraków, która przegrała 1:3 z Wisłoką Dębica.

Czarni Połaniec - KS Wiązownica przełożony na 31 maja z powodu złego stanu boiska

Wieczysta Kraków - Wisłoka Dębica 1:3 (0:1)
Bramki: Maciej Jankowski 50 - Paweł Koncewicz-Żyłka 29 (bramka samobójcza), Damian Łanucha 77, Błażej Radwanek 86 z karnego.

Sokół Sieniawa - Wisła Sandomierz 4:0 (2:0)
Bramki: Karol Twardowski 29, Mateusz Geniec 32 z karnego, 54, 86 z karnego.
Wisła: Czarnogłowski - I. Wódz (70. Bik), Khorolskyi, Sudy, Cichoń (46. Bień) - Kotalczyk (46. Uciński), Furman (80. Stokłosa) , Szczypek (70. Michalczyk) - Wyjadłowski, Abate, Kościółek.
Żółte kartki: Khorolskyi, I. Wódz.
Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko)

Zagraliśmy dobrze tylko przez 20 minut. Mieliśmy dwie dobre sytuacje, a potem rywal zyskał sobie dużą przewagę. Widać, że psychika ludzka ma duże znaczenie, ale fizycznie też wyglądaliśmy znacznie słabiej od Sokoła Sieniawa. Jak traci się bramki tak łatwo jak my, to ciężko myśleć o czymś pozytywnym

- powiedział Robert Chmura - trener Wisły.

Ciężko się nie zgodzić ze słowami trenera, bo przed upłynięciem 30 minuty, gospodarze strzelili pierwszego gola, którego autorem był Karol Twardowski, a trzy minuty później rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Geniec. 22-latek w drugiej połowie trafił jeszcze dwukrotnie do bramki, strzeżonej przez Czarnogłowskiego i został bohaterem spotkania. Wisła jest coraz bliżej spadku do Hummel 4 Ligi.

Podlasie Biała Podlaska - Orlęta Radzyń Podlaski 5:0 (3:0)
Bramki: Wiktor Niewiarowski 10, 45, Marcin Pigiel 32, Damian Lepiarz 59, Artur Balicki 90+7

Podhale Nowy Targ - Cracovia II Kraków 5:0
Bramki: Peter Drobnak 3, Marcin Michota 28, Grzegorz Płatek 42, 47, Bartosz Żurek 89.

Avia Świdnik - Unia Tarnów 4:2 (1:0)
Bramki: Wojciech Białek 38, Dominik Maluga 70, Bekzod Akhmedov 73, Mateusz Kompanicki 80 - Tomasz Palonek 67 z karnego, 90.
ŁKS Łagów - Lublinianka Lublin walkower 0:3

• 1. Stal Stalowa Wola 29 61 50-26
  • 2. Wieczysta Kraków 29 60 66-30
  • 3. Avia Świdnik 29 53 44-23
  • 4. KSZO 1929 Ostrowiec Św. 29 49 53-32
  • 5. Cracovia II Kraków 29 47 60-41
  • 6. Podlasie Biała Podlaska 29 44 51-35
  • 7. Wisłoka Dębica 29 43 41-37