Wysokie zwycięstwo Gorenje Velenje

Redakcja
W meczu z Ribnicą dobrze spisywał się bramkarz Gorenje. Ivan Gajić.
W meczu z Ribnicą dobrze spisywał się bramkarz Gorenje. Ivan Gajić. RK Gorenje Velenje
Rywal piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce w Lidze Mistrzów, słoweński RK Gorenje Velenje, wysoko wygrał rozgrywany awansem mecz ósmej kolejki swojej krajowej ligi. Zespół trenera Ivicy Obrvana pokonał Ribnicę Riko 34:20 i awansował na pozycję wicelidera.

Spotkanie było wyrównane tylko w pierwszych minutach, kiedy goście prowadzili 7:5. Po dziesięciu minutach Gorenje uporządkowało grę i jego przewaga szybko rosła - w 55 minucie było już 33:18.

Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był prawoskrzydłowy Ivan Čupič, który zdobył 10 bramek, a w ostatnich minutach doznał drobnej kontzuji. Z dobrej strony pokazał się również bramkarz Ivan Gajič.

Ivica Obrvan, trener Gorenje, powiedział po meczu: - Potrzebowaliśmy trochę odpocząć. Mimo dużej różnicy na koniec meczu, mieliśmy kilka krytycznych momentów w grze. Skorzystałem ze wszystkich rezerwowych, jestem zadowolony z gry wszystkich zawodników. Gratuluję chłopcom dzisiejszego wyniku, bo jest dobrą prognozą przed grą z Veszprem.

Po tym zwycięstwie Gorenje awansował na pozycję wicelidera - w siedmiu rozegranych meczach zgromadził 11 punktów, traci trzy punkty do Celje Pivovarnej Lasko.

RK Gorenje Velenje - Ribnica Riko 34:20 (17:12)

Gorenje Velenje: Gajič (15) Skok (5) - Kavaš, Bezjak 4, Sovič, Cehte 1, Natek 1, Mlakar 3, Rnič 6, Žvižej 1, Golčar, Harmandič 4, Čupič 10 (1), Bajram 2, Šimič 2.