Wystarczyły trzy sety by Fart wygrał w Hajnówce

Sławomir STACHURA, [email protected]
Greg Sukoczev dał dobrą zmianę w trzecim secie meczu w Hajnówce.
Greg Sukoczev dał dobrą zmianę w trzecim secie meczu w Hajnówce. fot. Sławomir Stachura
W rozegranym meczu 14. kolejki pierwszej ligi siatkarzy Fart Kielce wygrał na wyjeździe z Pronarem Hajnówka 3:0 (25:23, 25:18, 25:23). Rundę rewanżową kielczanie rozpoczęli więc bardzo udanie i nadal są wiceliderem rozgrywek.

Dariusz Daszkiewicz, trener Farta:

- Trochę obawialiśmy się tego spotkania, bo Pronar ostatnio wygrał kilka meczów. Ale poszło nieźle, mówiąc najkrócej wykonaliśmy plan. W pierwszym i trzecim secie walka była dosyć zacięta, w drugim nasza przewaga była dosyć wyraźna. Zagraliśmy na pewno lepiej niż w ostatnich sparingach z Jadarem Radom i z drużyną z Ukrainy.

Pronar Hajnówka -Fart Kielce 0:3 (23:25, 18:25, 23:25)

Fart: Kozlowski, Jungiewicz, Sopko, Krzywiecki, Zniszczoł, Makaryk, Swaczyna (libero) oraz Sukoczev, Zarankiewicz, Drzyzga, Bielicki, Staszewski.

ZAGRYWKA ZNISZCZOŁA

Pierwszy set był wyrównany i żadna z drużyn nie mogła osiągnąć większej przewagi niż dwa punkty. najpierw prowadzili gospodarze 7:5, potem Fart 9:7. Wyróżniał się w tym secie Maciej Krzywiecki, ale jak podkreślał trener Daszkiewicz, wszyscy grali równo, skutecznie atakowali i zdobywali punkty. Dorze zagrywką rozbijał rywali Miłosz Zniszczoł.

W drugim secie kielczanie wyraźnie dominowali, choć zepsuli aż osiem zagrywek. Gospodarze popełniali jednak jeszcze więcej błędów i w efekcie Fart zwyciężył w tym secie zdecydowanie 25:18.

DOBRA ZMIANA

W trzecim secie znów początek był bardzo wyrównany. Było 12:12, a potem Pronar odskoczył na 19:16. Wtedy trener Daszkiewicz zdecydował się na zmianę na rozegranie za Michała Kozłowskiego wszedł Greg Sukoczev i jak się okazało, było to bardzo dobre pociągnięcie. Kielczanie przeprowadzili kilka akcji środkiem, do tego doszło kilka dobrych bloków i w szeregi gospodarzy wkradło się zdenerwowanie. Popełnili kilka własnych błędów co ostatecznie przesądziło o zwycięstwie kielczan, podobnie jak w secie pierwszym, do 23.

W innych meczach: BBTS Bielsko-Biała - SMS PZPS I Spała 0:3, Avia Świdnik - Joker Piła 3:1, AZS PWSZ Nysa - Orzeł Międzyrzecz 3:1, GTPS Gorzów Wlkp. Morze Bałtyk Szczecin 3:1, Energetyk Jaworzno Ślepsk Suwałki 3:1. Pauzował Trefl Gdańsk.

1. Trefl 12 30 34:14
2. FART 12 29 31:12
3. Avia 13 27 30:16
4. Joker 13 23 29:23
5. Rajbud 13 22 29:26
6. Orzeł 13 22 29:26
7. Bielsko-Biała 13 20 28:27
8. Pronar Parkiet 13 17 22:27