Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wzruszający film od małej Hani Terleckiej z Kielc. Dziewczynka otrzymała kolejną dawkę autoprzeszczepu

Paulina Baran
Paulina Baran
Hania otrzymuje teraz swoje własne komórki macierzyste.
Hania otrzymuje teraz swoje własne komórki macierzyste. Kadr z filmu
Maleńka Hania Terlecka z Kielc, przebywająca w szpitalu w Stanach Zjednoczonych otrzymała kolejną dawkę autoprzeszczepu. Rodzice opublikowali wzruszający film, w którym wyjaśniają, że w małym, czerwonym woreczku przypominającym lody truskawkowe, znajdują się zamrożone komórki macierzyste Hani. Nowoczesna terapia ratuje życie małej wojowniczki.

Hanię Terlecką z Kielc zna cała Polska. Dzięki nienotowanej w historii akcji pomocy udało się zebrać ponad 6,5 miliona złotych w trzy tygodnie, bowiem tylko błyskawiczne leczenie w Stanach Zjednoczonych mogło jej uratować życie. Pod koniec stycznia Hania specjalnym samolotem przyleciała na leczenie do Nationwide Childrens' Hospital w Ohio w Stanach Zjednoczonych.

Nowe wieści płynące z Nationwide Children's Hospital przekazano na profilu "Wielka Walka małej Hani":

Witajcie kochani
-Właśnie rozpoczął się mój kolejny etap walki o zdrowie. Dzisiaj otrzymałam kolejną dawkę tak zwanego autoprzeszczepu. Ten mały czerwony woreczek, przypominający lody truskawkowe, to moje komórki macierzyste, których pobranie kosztowało mnie w marcu trochę bólu i pobyt na OIOM. Teraz, to co zostało mi pobrane, otrzymuję z powrotem a fachowo nazywa się to Autologous Stem Cell Rescue. Trzymajcie za mnie kciuki - napisano na profilu Wielka Walka Małej Hani.


Na czym polega leczenie małej kielczanki?

Ze strony internetowej fundacji dkms zajmującej się między innymi szukaniem bliźniaków genetycznych można przeczytać, że w przypadku przeszczepu autologicznego, pacjent jest zarówno biorcą, jak i dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych szpiku. -U chorego wywołuje się stan remisji choroby i w tym czasie krwiotwórcze komórki macierzyste zostają pobrane i zamrożone. Po pewnym czasie przeprowadza się kondycjonowanie, czyli przygotowanie chorego podając wysokodawkowaną chemioterapię i/lub napromienianie całego ciała. Kolejnym krokiem jest podanie pacjentowi jego własnych, odmrożonych krwiotwórczych komórek macierzystych szpiku, które mają zregenerować krew. Transplantacja autologiczna jest pozbawiona działania przeciwnowotworowego, które wynika z aktywności komórek odpornościowych. Nie jest też obciążona tak dużym ryzykiem powikłań, jak w przypadku przeszczepów od dawców spokrewnionych lub niespokrewnionych. Przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych szpiku jest metodą, która daje nadzieję na wyleczenie wielu chorób krwi. Przeszczepienie szpiku poprawia rokowanie w niektórych rodzajach białaczek. To skomplikowany proces, bardzo obciążający organizm pacjenta, jednak metoda ta daje szanse na wyleczenie z poważnej choroby - czytamy na stronie www.dkms.pl.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie