MKTG SR - pasek na kartach artykułów

XVIII Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów Przedszkolaków w Piekoszowie „Zaczarowani tańcem”.

Redakcja Polska Press
W Zespole Placówek Oświatowych w Piekoszowie odbył się XVIII Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów Przedszkolaków, organizowany pod hasłem "Zaczarowani tańcem". Tegoroczna edycja zgromadziła ponad dwustu utalentowanych małych artystów, którzy z niezwykłą radością i zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności taneczne.

Wspaniałe choreografie i fantastyczna muzyka na XVIII Powiatowym Przeglądzie Tańców i Pląsów Przedszkolaków w Piekoszowie

Na scenie zaprezentowało się dwanaście grup przedszkolnych, w tym dziewięć z przedszkola w Piekoszowie. Gościnnie przyjechały też przedszkolaki z Brynicy, Jaworzni i Micigozdu.

Zobacz zdjęcia

Występy rozpoczęła grupa Sówki z Piekoszowa, która zatańczyła "Siedmiokroczka". Kolejne grupy, takie jak Pszczółki z tańcem "Clap, Clap, Clap" czy Słoneczka z tańcem "Leśne Duszki", zachwyciły publiczność barwnymi strojami i perfekcyjnie wykonanymi układami tanecznymi. Każda grupa prezentowała inny styl taneczny, od nowoczesnych układów po klasyczne walce i ludowe oberki. Dzieci z grupy Misie zatańczyły "Kukułeczkę", a Żabki wykonały walca do utworu "Noce i Dnie". Grupa Jeżyki z Piekoszowa porwała publiczność żywiołowym "Gangam Style", grupa Motylki zatańczyła do utworu „Ech Poleczka”, a grupa Tygryski wykonała taniec do utworu „Do góry”. Dzieci z przedszkola przy ZPO w Jaworzni pięknie zatańczyły „Taniec Smerfów”, a przedszkolaki z Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe zaprezentowały „Wakacyjny Taniec”. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Fundacji Rozwój dla Przyszłości z Brynicy wykonały taniec do utworu „Dzięki że jesteś”, a Biedroneczki z piekoszowskiego przedszkola zakończyły część artystyczną układem do utworu "Grease".

Magiczna scena przedszkolaków zachwyciła publiczność

Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów pani Teresa Jakubowska, która była pod wielkim wrażeniem talentów przedszkolaków. - Jestem pod ogromnym wrażeniem wszystkich występów. Dzieci pokazały nie tylko swoje talenty, ale także ogromną pracę włożoną w przygotowania. To naprawdę wyjątkowe wydarzenie – mówiła burmistrz Teresa Jakubowska, gratulując wszystkim niezapomnianych występów.

Marzena Zbroszczyk, wicedyrektor ZPO w Piekoszowie, zaznaczyła, że tradycją przedszkola jest organizacja przeglądu tanecznego grup przedszkolnych.

- Tradycją naszego przedszkola jest organizacja przeglądu tanecznego grup przedszkolnych. Każdego roku dzieci są coraz lepiej przygotowane. Mają piękniejsze stroje i trudniejsze układy taneczne. Widać, że wszyscy bardzo się przykładają. Z roku na rok zaskakują mnie swoimi umiejętnościami coraz bardziej

– podkreśla wicedyrektor Marzena Zbroszczyk, a Krzysztof Stępniewski, dyrektor ZPO w Piekoszowie, również nie szczędził pochwał. - U nas dzieci są roztańczone, mają różne talenty artystyczno-muzyczne. Myślę, że w przyszłości wielu z nich z powodzeniem będzie mogło startować w artystycznych konkursach ogólnopolskich – dodał dyrektor Krzysztof Stępniewski. Gratulacje na ręce dzieci złożył także Przewodniczący Rady Rodziców, Marcin Paszkiewicz.

Piękne stroje, połyskujące cekiny i wspaniałe talenty

Każdy występ był nagradzany gromkimi brawami, a poziom artystyczny był tak wysoki, że wszyscy uczestnicy zajęli pierwsze miejsce i otrzymali nagrody oraz dyplomy. Po części artystycznej wszystkie dzieci udały się na poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

Zobacz zdjęcia

Tegoroczny Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów Przedszkolaków na długo pozostanie w pamięci zarówno publiczności, jak i małych artystów. Była to nie tylko okazja do zaprezentowania talentów, ale także do integracji najmłodszych i rozwijania ich pasji do tańca i muzyki. Przegląd zakończył się wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników i obietnicą, że za rok znów spotkają się na tej samej scenie, by po raz kolejny oczarować publiczność swoimi tańcami.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie