Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Zabawy 100 lat temu i dawniej...” trwa akcja "Zima w mieście".

Klaudia Tajs
plakat
„Zabawy 100 lat temu i dawniej...”, pod takim hasłem Sandomierskie Centrum Kultury organizuje dla dzieci w wieku 6-12 lat zajęcia, które poprowadzi Aleksandra Członka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkania odbędą się 22-23 w godzinach od 13 do 14.30 w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej przy ulicy Armii Krajowej 1 w Sandomierzu w ramach akcji „Zima w Mieście 2018”. Zajęcia mają na celu zapoznać dzieci z dawnymi zabawami taneczno-ruchowymi, dawnymi piosenkami, zwyczajami i tradycjami. Uczestnicy zajęć zostaną wprowadzeni w świat naszych przodków, w którym dowiedzą się o tym, co, kiedy, i w jakim celu dawniej śpiewano, jak się bawiono. Poznają zabawy korowodowe, zapoznają się z tradycyjną muzyką i zwyczajami, także pochodzącymi z naszego regionu.

W dobie Internetu, komputerów i telewizji dzieci spędzają wiele czasu samotnie, przed ekranami, nie zdając sobie sprawy z tego jak ważna, kształcąca i interesująca jest interakcja z rówieśnikami. Podczas warsztatów będą mogły poznać zabawy, w jakie dawniej się bawiono oraz zintegrować w grupie rówieśniczej.

Warsztaty realizowane są w ramach ogólnopolskiego projektu MAŁY KOLBERG, który „powstał po to, by kształcić postawę uważności na korzenie, tradycję, przekazy dziadków i babć już u najmłodszych dzieci.”
http://www.akademiakolberga.pl/project/malykolberg/

Aleksandra Członka – stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2016 z projektem "Pieśni przekazane – pieśni niezapomniane" www.facebook.com/przekazane, wokalistka i instrumentalistka folkowych projektów muzycznych: Kipikasza oraz Dziadowski Projekt, jedna z realizatorek projektu Mały Kolberg. Jest uczennicą wielu Mistrzów muzyki tradycyjnej. Od kilku lat prowadzi badania terenowe na polskich wsiach, dlatego większość z pieśni, które przekazuje podczas warsztatów, pochodzi z jej zbiorów. Od niedawna specjalizuje się w obrzędowości weselnej, zwyczajach i pieśniach związanych z przebiegiem tradycyjnego ludowego wesela, szczególnie lubelskiego oraz lasowiackiego i dawnych zabawach.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Studniówki 2018 w Świętokrzyskiem. Zobacz najlepsze zdjęcia naszych fotoreporterów



QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny, wybierz miss studniówki

Top 10 restauracji w Kielcach według portalu TripAdvisor [ZDJĘCIA]

O włos od śmierci na przejazdach kolejowych [ZOBACZ NAGRANIA]

Takich Kielc już nie ma. Zostały na fotografiach [DUŻO ZDJĘĆ]

Najpiękniejsze świętokrzyskie sportsmentki [ZDJĘCIA]

ZOBACZ TAKŻE: Info z Polski. Najważniejsze informacje z kraju

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie