Zapaśnicy Czarnych Połaniec walczyli na olimpiadzie

dor
W Łomży odbyły się finały XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym. Trzyosobowa ekipa Czarnych Połaniec stanowiła najliczniejszą część reprezentacji województwa świętokrzyskiego.

Zawodnicy trenowani przez Wiktora Skrobacza drużynowo uplasowali się na 39 pozycji w gronie 60 startujących klubów. Jeśli chodzi o starty indywidualne, to Krzysztof Bąk wygrał dwa pojedynki, tyle samo przegrał i został sklasyfikowany na ósmej pozycji w kategorii 54 kilogramów.

Jego klubowy kolega Sebastian Barabasz jedną walkę wygrał, dwie przegrał i wywalczył czternaste miejsce w kategorii 42 kilogramów. Na dwudziestej pozycji sklasyfikowany został Kacper Pawlik, który przegrał dwa pojedynki.

- Nasi zawodnicy walczyli z najlepszymi zapaśnikami w Polsce w tej kategorii wiekowej, zajęli dwa punktowane miejsca. Myślę, że ten występ zaprocentuje w kolejnych startach - powiedział Wiktor Skrobacz, trener zapaśników Czarnych Połaniec.