Zapaśnicy Czarnych zdobyli trzy medale

/dor/
Reprezentacja Czarnych Połaniec po ceremonii dekoracji. Na zdjęciu z jednym z trenerów Henrykiem Skotnickim. Fot. Archiwum prywatne
Zawodnicy z Połańca z powodzeniem rywalizowali w turnieju w Miliczu

Trzy medale zdobyli zapaśnicy Czarnych Połaniec na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Młodziczek Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach w stylu wolnym, który odbył się w Miliczu.

W zawodach rywalizowało 87 zawodników i 35 zawodniczek z 16 klubów. Czarni Połaniec wystawili 8-osobową reprezentację.

Należy nadmienić, że na pierwszym turnieju Piotr Szymański i Dominik Machniak zdobyli złote medale w swoich kategoriach wagowych i w Miliczu przyszło im bronić tytułu mistrza Uczniowskich Klubów Sportowych. Niestety, w kategorii 53 kilogramów Piotr Szymański uległ w półfinale zawodnikowi gospodarzy i ostatecznie zajął trzecie miejsce i tym samym zdobył brązowy medal. Dominik Machniak po bardzo emocjonującej walce uległ na punkty 4:5 zawodnikowi ze Slavii Ruda Śląska i ostatecznie zdobył srebrny medal w kategorii 59 kilogramów.

Swoją pozycję obronił Wiktor Służalski, który zdobył srebrny medal w kategorii wagowej 66 kilogramów. Podobnie jak poprzednio w finale uległ zawodnikowi z Milicza.

Pozostałe miejsca zapaśników Czarnych: Olga Skotnicka - 3 miejsce w kategorii 44 kilogramów, Patryk Jurkowski - 5 miejsce w kategorii 35 kilogramów, Jakub Władczyk - 11 miejsce w kategorii 47 kilogramów, Marcin Czwartosz - 5 miejsce w kategorii 53 kilogramów, Piotr Migoń - 8 miejsce w kategorii 66 kilogramów.

W klasyfikacji drużynowej Czarni Połaniec zajęli czwarte miejsce z dorobkiem 42 punktów, za Mazowszem Teresin - 70 punktów, Slavią Ruda Śląska - 64 punkty i Ceramikiem Krotoszyn - 68 punktów. Szkoleniowcami młodzików są Henryk Skotnicki i Tadeusz Szkwarek.