Zawodnicy Klincza Kielce zdobyli medale Mistrzostw Polski do lat 23 w muaythai. Walczyli również z rakiem i wspominali Żołnierzy Wyklętych

Bartosz Wartałowicz
Reprezentanci Klincza z sukcesami walczyli na Mistrzostwach Polski muay thai U-23... i nie tylko. Klincz Kielce/Facebook
Zawodnicy Sekcji Sportów Walki Klincz Kielce nie próżnowali w weekend 17-18 lutego. Wystąpili z sukcesami w aż trzech wydarzeniach: mistrzostwach Polski U-23 w muay thai, Pucharze Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz charytatywnej gali Boxing Challenge, organizowanej przez stowarzyszenie Cancer Fighters.

Zawodnicy kieleckiego Klincza walczyli o medale Mistrzostw Polski i nie tylko

Z sukcesami zakończyli Mistrzostwa Polski U-23 muay thai podopieczni trenerów Rafała Maciaszka i Karola Siwoni. W kategorii -71 kilogramów mistrzem Polski został Oskar Toporek. Adrian Bilski zdobył srebro w kategorii -63.5 kilograma, a medale zdobywali również Dawid Nowakowski (srebro) i Szymon Rutkowski (brąz). Sukcesy zawodników Klincza spowodowały drugie miejsce klubu w klasyfikacji drużynowej.

W Pucharze Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sochaczewie, kielczanie mieli dwóch złotych medalistów - Jakuba Grygoriana i Bohdana Odzemoka. Kacper Aplas zdobył brązowy medal, a bez trofeum wrócił Jakub Bębacz, chwalony jednak za serce i zaangażowanie, jakie włożył w pojedynki.

W Warszawie bokserzy Klincza walczyli nie tylko z przeciwnikami, ale również z rakiem. Kielczanie brali udział w charytatywnej gali Boxing Challenge, organizowanej przez fundację Cancer Fighters. Od wyniku starć ważniejsza była pomoc podopiecznym fundacji, którzy zmagają się z nowotworami, ale swoje walki wygrali obaj reprezentanci Klincza - Damian Grenda, który wygrał na punkty i Bartłomiej Żelezik, który znokautował rywala.