Zawodnicy Wiernej zagrają w osłabieniu

KAR
Marcin Kołodziejczyk (z lewej) doznał kontuzji w Nowotańcu i będzie pauzował w najbliższych dniach Kamil Markiewicz
W niedzielnym spotkaniu trzeciej ligi Wierna Małogoszcz przegrała na wyjeździe z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie Cosmosem Nowotaniec 1:2.

Bramki stracili po błędach

Małogoski zespół prowadził od 26 minuty po trafieniu Huberta Mularczyka. Niestety w 46 minucie po zamieszaniu pod bramką Wiernej, Mateusz Zawadzki interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. W 80 minucie nieporozumienie w defensywie drużyny z Małogoszcza spowodowało, że piłkę otrzymał gracz gospodarzy Piotr Laskowski, który pokonał Bartosza Gugulskiego, strzelając zwycięską bramkę dla swojej drużyny.

- Chyba już dawno nie wracaliśmy do Małogoszcza tak zdenerwowani. W meczu, w którym powinniśmy odnieść pewne zwycięstwo nie udało nam się nawet zremisować. Ciężko podsumować to spotkanie. Wszyscy mają po nim moralnego kaca - mówił po meczu Mariusz Lniany, trener Wiernej.

Trudny rywal z Lublina

W sobotę, o godzinie 16, Wierna w meczu 23. kolejki podejmować będzie Motor Lublin. W przerwie zimowej w szeregach rywala małogoskiej drużyny doszło do sporych zmian. Roszady nastąpiły zarówno w kadrze zespołu, jak i szkoleniowej. Trenerem drużyny został były szkoleniowiec Korony Kielce Marcin Sasal. Wiosną Motor pod jego wodzą radzi sobie bardzo dobrze. Lubelska ekipa wygrała wszystkie z pięciu wiosennych spotkań. Dzięki zdobyciu 15 punktów drużyna z Lublina awansowała z dziewiątej pozycji, którą zajmowała na półmetku rozgrywek na czwarte miejsce. Ma 37 punktów. Traci do lidera KSZO Ostrowiec Świętokrzyski już tylko 7 punktów. Po rundzie jesiennej obie drużyny dzieliło 13 punktów.

Bez Kołodziejczyka i Grunta

Do meczu z Motorem Wierna przystąpi w osłabieniu. Zabraknie kluczowego gracza Marcina Kołodziejczyka, który w Nowotańcu doznał kontuzji stawu skokowego. Poza tym za żółte kartki musi pauzować Marcin Grunt.

- Motor to bardzo silny rywal. Na pewno będzie on faworytem sobotniego spotkania. Każdy punkt zdobyty z tak silnym zespołem będzie na wagę złota - stwierdził Mariusz Lniany.