Zawodnicy z Kielc i Końskich reprezentują polską młodzież w turnieju piłki ręcznej we Francji

PK
zprp.pl
Dwaj zawodnicy naszych klubów - bramkarz Miłosz Wałach z Vive Tauronu Kielce i obrotowy Dawid Jakubowski z KSSPR Końskie, podobnie jak nasi reprezentanci na mistrzostwach świata, też grają we Francji - w barwach reprezentacji Polski juniorów młodszych w rozgrywanym turnieju 14 Men’s Mediterranean Handball Championship.

W meczach grupowych, rozgrywanych w Pontault Combault i Le Plessis-Trevise, biało-czerwoni jak na razie przegrali z Hiszpanią 15:21 (1:4, 6:15, 8:2), pokonali Katar 26:14 (7:3, 8:7,11:4), ulegli Francji 18:25 (5:6, 5:8, 8:11) i wygrali z Turcją 30:26 (9:8, 12:8, 9:10).
Mecze dzielą się na 10-minutowe tercje. Każda z nich jest oddzielnie punktowana: za jej wygranie – 1 punkt, remis – 0,5, pkt., porażka 0. Dodatkowo za zwycięstwo w meczu przyznawane są 2 pkt. W sumie maksymalnie można zdobyć 5 punktów.

Wałach był podstawowym bramkarzem naszej drużyny we wszystkich meczach, Jakubowski zdobył, odpowiednio, 2, 2, 4 i 4 bramki.
W czwartek Polacy kończą rozgrywki grupowe spotkaniem z Algierią. Finały turnieju będą rozgrywane w Paryżu.