Zawodnik Guliwera zdobył brąz na Mistrzostwach Europy w sumo

dor
Maciej Wilczyński z trenerem Karolem Kucharczykiem po zdobyciu medalu mistrzostw Europy. Archiwum klubu
Maciej Wilczyński, zawodnik Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Guliwer, uczeń Szkoły Podstawowej numer 20 w Kielcach, zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w sumo.

W tym roku Mistrzostwa odbywały się w Warszawie w dniach 19 – 23 października. Wzięli w nich udział zawodnicy z 10 państw.
Maciej Wilczyński, w kategorii wagowej 40 kilogramów przegrał tylko jedną walkę o wejście do finału, z Rosjaninem, co pozostawiło mu jedynie możliwość walki o brąz.

- To nie pierwszy sukces tego zawodnika w tym roku. Na Mistrzostwach Polski w sumo Maciej Wilczyński był drugi. Srebro wywalczył również w Pucharze Polski w sumo – powiedział Karol Kucharczyk, trener Guliwera.