Zawodnik KTM Novi Kielce z prestiżowym wyróżnieniem

Dorota KUŁAGA [email protected]
Maciej Giemza z Piekoszowa znalazł się w programie Akademia Młodych Talentów, został zwycięzcą plebiscytu Motocyklista Roku Off Road 2013, a w grudniu zostanie wyróżniony na wielkiej gali w Warszawie

Maciej Giemza

Ma 18 lat, mieszka w Piekoszowie. Jest zawodnikiem KTM Novi Kielce, z powodzeniem startuje w cross country i w rajdach enduro. Na koncie ma między innymi tytuł mistrza Polski w cross country i w rajdach enduro. Zdobył też złoty medal na Sześciodniówce, ponadto zajął drugie miejsce w Pucharze Europy w cross country. Hobby - motoryzacja, nauka języków obcych.

Mieszkający w Piekoszowie Maciej Giemza potwierdził w tym roku, że ma duże możliwości. Zdobył między innymi tytuł mistrza Polski enduro w klasie E1, a w klasie open zajął trzecie miejsce. W październiku został zakwalifikowany przez Orlen Team do odbycia testowych jazd w Maroku w ramach programu Akademia Młodych Talentów.

W tym roku nasz utalentowany zawodnik, który nadal reprezentuje barwy KTM Novi Kielce, na motocyklu TM MX 125 zdobył tytuł mistrza Polski enduro w klasie E1. Dobrze wypadł tez w klasie open, zajmując trzecią pozycję.

MOŻE POJEDZIE NAWETW RAJDZIE DAKAR

Z dobrej strony mieszkaniec Piekoszowa pokazała się również na Mistrzostwach Europy Enduro. W klasyfikacji generalnej w kategorii do 20 lat znalazł się na ósmej pozycji. Dobre starty w tym sezonie zaprocentowały tym, że w październiku został zakwalifikowany przez Orlen Team do odbycia testowych jazd w Maroku w ramach programu Akademia Młodych Talentów. Jeśli wypadną pomyślnie, jest ogromna szansa, że Maćkowi Giemzie zostanie przyznane stypendium i kto wie, może nawet wystartuje w Rajdzie Dakar?

- Maciek już w niedzielę wylatuje do Maroka. W sumie jedzie tam pięciu Polaków, trzech otrzyma stypendia Orlen Teamu. Wierzę, że będzie w tym gronie mój syn. To byłaby dla niego ogromna szansa na dalszy rozwój w sportach motorowych - powiedział nam Sylwester Giemza, tata Maćka.

BĘDZIE WYRÓŻNIONY NA GALI

Dodajmy, że 7 grudnia podczas Gali Polskiego Związku Motorowego w Centrum Olimpijskim w Warszawie Maciej Giemza otrzyma replikę stylizowanego kasku, jaki X-cross wręczył dwa lata temu "Motocykliście Roku 2011" Tadkowi Błażusiakowi. Zawodnik kieleckiego klubu dostanie także voucher dla dwóch osób na tygodniowy pobyt w Alpach austriackich (Alpengasthof Tanzstatt).

Maciej Giemza, który jest laureatem ubiegłorocznego Plebiscytu Sportowego "Echa Dnia" w powiecie kieleckim, może się też pochwalić dużą popularnością wśród internautów. Zwyciężył w plebiscycie Motocyklista Roku Off Road 2013, ogłoszonym na Facebooku pod koniec września przez magazyn X-cross. Głosowały na niego 2 383 osoby.