Zawodnik z Końskich zadebiutował w kadrze B, Polska przegrała z Węgrami

W kadrze B zadebiutował Piotr Rutkowski z KSSPR Końskie.
W kadrze B zadebiutował Piotr Rutkowski z KSSPR Końskie. Krzysztof Krogulec
W drugim, rozegranym w Kielcach meczu drugich reprezentacji szczypiornistów, Polska przegrała z Węgrami.

Polska B - Węgry B 22:25 (9:13)
Polska B: Foluszny, M. Kornecki - Rutkowski, Genda 3, Walczak 1, Pietruszko, H. Kornecki, Tokaj 1, Wróbel 3, Prymlewicz 6 (5), Góralski 3, Czuwara 4, Kużdeba 1.

W pierwszym meczu, rozegranym w Kielcach w środę, padł remis 22:22. W czwartkowym spotkaniu, w biało-czerwonych rezerwach zadebiutował rozgrywający KSSPR Końskie, Piotr Rutkowski. Pojawił się na boisku 18 minucie, dograł do końca pierwszej połowy, zaliczył asystę. - Dla mnie każda minuta na boisku i te trzy dni, które spędziłem z kadrą, są bezcenne - mówił Rutkowski. W spotkaniu zagrali także dwaj wychowankowie koneckiego klubu, Hubert i Mateusz Korneccy.

Jednego gola dla Polski zdobył obrotowy Vive Tauronu Kielce, Patryk Walczak. - Mimo że przegraliśmy, to dziś ze strony naszego zespołu było jeszcze więcej walki, niż w pierwszym meczu - mówił trener naszego zespołu, Damian Wleklak. Polacy słabo zaczęli mecz, w 13 minucie przegrywali 3:8. Potem kilka razy dochodzili na różnicę jednego gola, ale nie doprowadzili do remisu. Kadra B, podobnie jak pierwsza reprezentacja Polski, w piątek wyjeżdża z Kielc.