Zawodowcy z Włoszczowy! Andrzej Domin powołał grupę...

  Zawodowcy z Włoszczowy! Andrzej Domin powołał grupę kolarską, która chce startować z najlepszymi

  Sławomir STACHURA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zawodowcy z Włoszczowy! Andrzej Domin powołał grupę kolarską, która chce startować z najlepszymi
  Andrzej Domin powołał grupę w kolarstwie szosowym pod nazwą Las Vegas Power Energy Drink. Są w niej znani zawodnicy, również z Kielecczyzny
  Zawodowcy z Włoszczowy! Andrzej Domin powołał grupę kolarską, która chce startować z najlepszymi
  Mieszkający w gminie Kluczewsko Andrzej Domin podobnie kilka lat temu utworzył we Włoszczowie zawodową grupę kolarską. Plany są bardzo ambitne.

  Andrzej Domin to znana postać w kolarskim światku. W 2005 i 2006 roku we Włoszczowie miał zarejestrowaną zawodową grupę Knauf Team, a w 2007 roku grupę Dynatek. Później słuch o nim zaginął.

  POMAGAŁ TEŻ TOMASZOWI SIKORZE

  - Ale nie siedziałem bezczynnie, cały czas działałem w sporcie - mówi Andrzej Domin.
  W latach 2008 - 2010 prowadziłem w Kleszczowie grupę młodzików i juniorów młodszych w kolarstwie, ale w związku z tym, że chłopcy porozjeżdżali się po szkołach w całej Polsce, to klub przestał istnieć. Potem pomagałem indywidualnie zawodowym kolarzom, którym ciężko było znaleźć grupę, sponsorowałem także swojego kolegę biatlonistę Tomasza Sikorę, a ostatnio pomogłem jako drugi dyrektor sportowy w grupie KTK Kalisz - mówi Domin.

  SPONSOR OD ADAMKA

  W 2013 Andrzej Domin roku postanowił powołać już swoją grupę, składającą się właściwie z kolarzy, którzy byli bez przynależności klubowej. - Firma Las Vegas Power Energy Drink, która jest też sponsorem czołowego polskiego pięściarza Tomasza Adamka, zdecydowała się wesprzeć kolarstwo i podpisała umowę sponsorską z moim zawodowym Klubem Kolarskim DOMIN sport. W ten sposób powstała grupa, która zarejestrowana jest we Włoszczowie i ma swoją siedzibę przy ulicy Wiśniowej 17 A. To grupa kontynentalna, a więc nie będzie mogła ubiegać się nawet o dziką kartę do startu w Tour de Pologne. Ale plany mamy ambitne i w przyszłym sezonie będzie to może już grupa prokontynentalna, a więc taka, która będzie mogła startować w tego typu wyścigach. Ale by taką się stała, musi mieć budżet minimum 4 miliony złotych i trzeba też wpłacić gwarancję do Międzynarodowej Unii Kolarskiej w wysokości 200 tysięcy euro. Nasz budżet na razie jest skromniejszy, ale katowicka firma Las Vegas Power Energy Drink, która zajmuje się dystrybucją napojów energetycznych w Polsce, będzie monitorować rynek i być może zwiększy swoje wsparcie nawet jeszcze w tym roku. To nasz sponsor strategiczny. Oprócz niej pomaga nam między innymi warszawska firma Super Sign, oraz dwie firmy z powiatu włoszczowskiego Euro-Tank i DOBROmięs - dodaje Domin.

  ZIELIŃSKI I SKARŻYŃSKI

  W barwach włoszczowskiej grupy pojadą znani kolarze - były mistrz Polski Adam Wadecki oraz doświadczeni Artur Detko, Sławomir Kohut, Jarosław Rębiewski i Tomasz Lisowicz oraz utalentowana młodzież - Konrad Kott, Kornel Sójka, Wojciech Skarżyński, Piotr Wojciechowski i Kamil Zieliński.

  Kamil Zieliński to kolarz wywodzący się z Ostrowca Świętokrzyskiego, który ostatnio reprezentował CCC Polsat Polkowice, a Wojciech Skarżyński to kielczanin, który w minionym sezonie ścigał się w barwach Legii Warszawa.

  Z KLESZCZOWA NA MAJORKĘ

  Grupa już przygotowuje się do sezonu pełną parą. - Niedawno zakończyliśmy pierwszy obóz w Kleszczowie, a teraz cześć grupy jest na kolejnym zgrupowaniu na Majorce. W lutym najprawdopodobniej już cały skład wyjedzie na kolejne zgrupowanie - do Francji i tam wystartujemy w pierwszych wyścigach. Sezon w Polsce rozpoczniemy 6 marca międzynarodowym wyścigiem w Dzierżoniowie a dzień później wystartujemy Sobótce. A w maju na terenie Gminy Włoszczowa zorganizujemy wyścig dla młodzieży. Najlepszych chłopców wcielimy do klubu i obejmiemy szkoleniem - kończy Andrzej Domin.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo