Zbigniew Banasik, zawodnik w rajdach enduro, nie żyje

  Zbigniew Banasik, zawodnik w rajdach enduro, nie żyje

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zbigniew Banasik, zawodnik w rajdach enduro, nie żyje

  ©scigacz.pl

  Zbigniew Banasik, jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników w rajdach enduro, zmarł nagle podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy na Słowacji. Miał 56 lat.
  Zbigniew Banasik, zawodnik w rajdach enduro, nie żyje

  ©scigacz.pl

  Na zawodach tych Zbigniew Banasik przebywał z drużyną KTM Novi Kielce. Zmarł nagle z piątku na sobotę.

  -Do tej pory nie mogę uwierzyć w to, że Zbyszek nie żyje… To był znakomity sportowiec i wspaniały człowiek. Dzięki Niemu osiągnąłem to, czego wcześniej nie mogłem osiągnąć, a o czym marzyłem. Dzięki Niemu zostałem mistrzem Polski. Ostatnio jeździł ze mną i moim chrześniakiem na wszystkie zawody, zawsze był chętny do pomocy. Dla naszego klubu i całego sportu to wielka strata - mówi Łukasz Bartos, utytułowany zawodnik KTM Novi Kielce.

  Zbigniew Banasik był motocyklistą SHL Kielce, Korony Kielce, KTM Novi Kielce, Świętokrzyskiego Klubu Motorowego, specjalizował się w rajdach enduro. Był wielokrotnym uczestnikiem Sześciodniówek - w 1978 roku w Szwecji zdobył złoty medal. Siedmiokrotnie sięgnął też po tytuł mistrza Polski - pierwszy wywalczył w 1978 roku, ostatni w 1989 roku. Ostatnio odnosił sukcesy w kategorii weteranów, zarówno na zawodach w Polsce, jak i za granicą. To był jego 40 sezon startów. Po nim miał zakończyć bogatą karierę…/dor/

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (20)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (20) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo