Zbigniew Banasik, zawodnik w rajdach enduro, nie żyje

Redakcja
scigacz.pl
Zbigniew Banasik, jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników w rajdach enduro, zmarł nagle podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy na Słowacji. Miał 56 lat.

Na zawodach tych Zbigniew Banasik przebywał z drużyną KTM Novi Kielce. Zmarł nagle z piątku na sobotę.

-Do tej pory nie mogę uwierzyć w to, że Zbyszek nie żyje… To był znakomity sportowiec i wspaniały człowiek. Dzięki Niemu osiągnąłem to, czego wcześniej nie mogłem osiągnąć, a o czym marzyłem. Dzięki Niemu zostałem mistrzem Polski. Ostatnio jeździł ze mną i moim chrześniakiem na wszystkie zawody, zawsze był chętny do pomocy. Dla naszego klubu i całego sportu to wielka strata - mówi Łukasz Bartos, utytułowany zawodnik KTM Novi Kielce.

Zbigniew Banasik był motocyklistą SHL Kielce, Korony Kielce, KTM Novi Kielce, Świętokrzyskiego Klubu Motorowego, specjalizował się w rajdach enduro. Był wielokrotnym uczestnikiem Sześciodniówek - w 1978 roku w Szwecji zdobył złoty medal. Siedmiokrotnie sięgnął też po tytuł mistrza Polski - pierwszy wywalczył w 1978 roku, ostatni w 1989 roku. Ostatnio odnosił sukcesy w kategorii weteranów, zarówno na zawodach w Polsce, jak i za granicą. To był jego 40 sezon startów. Po nim miał zakończyć bogatą karierę…/dor/