Zobacz transmisję mszy z sanktuarium na Świętym Krzyżu w niedzielę, 22 marca. Początek o godzinie 11.30 [ZDJĘCIA]

dor
W najbliższą niedzielę, 22 marca, od godziny 11.30 na naszym portalu echodnia.eu będziemy transmitować mszę świętą z Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Fot. Krzysztof Krogulec/Polska Press
W najbliższą niedzielę, 22 marca, od godziny 11.30 na naszym portalu echodnia.eu będziemy transmitować mszę świętą z Sanktuarium na Świętym Krzyżu.

Ze względu na pandemię koronawirusa w mszy świętej wewnątrz kościoła może uczestniczyć do 50 osób. Episkopat Polski zachęca do tego, żeby uczestniczyć w Eucharystii za pośrednictwem telewizji, radia i internetu. Dlatego w minioną niedzielę na portalu echodnia.eu i w serwisach regionalnych transmitowana była msza święta z Sanktuarium na Świętym Krzyżu. W sumie obejrzało ją ponad 61 tysięcy osób. W najbliższą niedzielę również zapraszamy do śledzenia naszej transmisji i łączenia się duchowo z tym najstarszym sanktuarium w Polsce, w którym posługują ojcowie oblaci.

- W Sanktuarium na Świętym Krzyżu od wieków przechowywane są relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Cieszymy się, że w tej wyjątkowej, trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy, będziemy mogli duchowo łączyć się z tym najstarszym sanktuarium i dzięki tej transmisji wiele osób będzie mogło skorzystać z niedzielnej Eucharystii - mówi ojciec Dariusz Malajka, rektor bazyliki mniejszej pod wezwaniem Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu i rzecznik prasowy Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Echa Dnia i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Jakie są objawy i jak się chronić? Zobaczcie

Stanowcze „nie” zmianom w przepisach

Wideo

Dodaj ogłoszenie