Zwycięstwo piłkarek ręcznych Korony Handball Kielce

(PK)
W meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce pokonała 34:26 (14:9) AZS AWF Warszawa.

Korona Handball Kielce – AZS AWF Warszawa 34:26 (14:9)

Korona Handball: Hibner, Januchta - Rosińska 11 (4), Zimnicka 4, Więckowska 3, J. Szkurłat 3, Kędzior 2, Skowrońska 2, Nowak 2, Rozmus 2, Czubaj 1, Małecka 1, Mochocka 1, Janczyk 2, Kowalska, Gliwińska.

Po środowej porażce z SPR Olkusz na własnym terenie szanse kielczanek na zajęcie któregoś z pierwszych dwóch miejsc w lidze mocno się ograniczyły, co nie znaczy, że całkiem się rozpłynęly. Ale Koronie Handball nie mogą się już zdarzać żadne wpadki.

Warszawianki od pierwszej akcji indywidualnie kryły Martę Rosińską, a mimo to nasza zawodniczka zdobyła 11 bramek. Trener Tomasz Popowicz w tej sytuacji często wprowadzał do gry czwartą rozgrywającą. W obronie znów nasz zespół często grał systemem „każda swoją”.

W pierwszej połowie obie drużyny popełniły mnóstwo błędów. Przyjezdne pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 6 minucie. Od stanu 6:3 w 11 minucie AZS AWF przez osiem minut nie rzucił bramki, a kielczanki tylko jedną.

Po zmianie stron zespół ze stolicy nie potrafił pokonać naszej bramkarki przez siedem pierwszych minut i Korona Handball odskoczyła na 16:9, a w 40 minucie na 20:13. Potem kielczanki popełniły sporo błędów i w 47 minucie warszawianki zmniejszyły straty do czterech bramek (24:20).

W kieleckim zespole zagrało kilka juniorek, Julia Szkurłat zdobyła trzy, a Aleksandra Janczyk dwie bramki.

Inne mecze: MTS Żory - SPR Olkusz 23:30 (12:12), MTS Kwidzyn - Słupia Słupsk 29:25 (12:13), Aussie Sambor Tczew - SMS ZPRP Płock 30:28 (14:15), AZS UMCS Lublin - KPR Kobierzyce 20:25 (8:12).

1. SPR Olkusz 14 21 432-347
2. KPR Kobierzyce 12 19 312-260
3. Korona Handball Kielce 13 18 340-339
4. SMS ZPRP Płock 13 15 363-346
5. AZS UMCS Lublin 13 14 316-326
6. Aussie Sambor Tczew 14 13 357-368
7. Słupia Słupsk 15 13 370-395
8. MTS Kwidzyn 14 11 351-374