Zwycięstwo piłkarek ręcznych ze Świętokrzyskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

/PK/
Kamil Markiewicz
Reprezentacja Świętokrzyskiego piłkarek ręcznych w pierwszym meczu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, pokonała w Jeleniej Górze Pomorskie 17:15 (6:8).

Świętokrzyskie: Jach - Strózik 2, Nowak, Skuza, Świętoń, Naszydłowska 4, Więckowska 3, Jankowiak, Marcjan, Jas 1, Kusztal, Stępień 7, Jaśkiewicz.

Początek spotkania należał do zespołu Pomorskiego, który w 16 minucie prowadził 7:4. W drugiej połowie nasze szczypiornistki zagrały świetnie w obronie i zdecydowanie poprawiły atak. W 33 minucie po golu Laury Stępień Świętokrzyskie wygrywało 12:9, a w 42 po trafieniu Olgi Naszydłowskiej już 15:10. 17 minut gry w drugiej połowie drużyna trenera Piotra Kluski wygrała więc 9:2.