Zwycięstwo piłkarzy KSZO 1929 Ostrowiec w Radzyniu Podlaskim

Mirosław Rolak
W meczu piłkarskiej III ligi , KSZO 1929 Ostrowiec wygrał w Radzyniu Podlaskim z Orlętami. Ostrowiecki zespół strzelił dwa gole w drugiej połowie, kiedy grał w osłabieniu, bo czerwona kartkę otrzymał Tomasz Persona.

Orlęta Radzyń Podlaski – KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:0). 1:0 Jakub Kaganek 2, 1:1 Włodzimierz Puton 72, 1:2 Michał Grunt 75.

Orlęta: Stężała – Ciborowski, Lipiński (51. Demianiuk), Rycaj, Korolczuk (75.Krawczyk), Kaganek (77. Kalita), Kiczuk, Panufnik, Stanisławski.

KSZO 1929: Olszewski 5– D. Cheba 8, Mężyk 8, Czajkowski 6, Janik 4 (62. P. Cheba 7) – Smuczyński 4 (62. Łokieć 6), Kamiński 9, Mikołajek 4 (46. Puton 8), Sarwicki 6, Persona – Grunt 8 (88. Kapsa).

Dwie zupełnie odmienne polowy rozegrał w Radzyniu zespół KSZO.Pierwsza część meczu to festiwal nieporadności, ale za drugą połowę należą się ostrowieckim graczom ogromne brawa i gratulacje.

Już w 2 minucie, po wrzutce z autu i przy zadziwiająco biernej postawie defensorów KSZO, gospodarze objęli prowadzenie, a piłkarze KSZO więcej uwagi poświęcali dyskusjom z słabo prowadzącym spotkanie sędzią, niż konstruowaniu akcji (skończyło się to czerwoną kartką dla schodzącego do szatni Tomasza Persony ). Po przerwie i zmianach jakich dokonał trener Przemysław Cecherz gra gości nabrała tempa. W 72 minucie po dośrodkowaniu Dawida Kamińskiego piękną główką popisał się Włodzimierz Puton, a trzy minuty później po podaniu Dominika Cheby, Michał Grunt pięknie opanował piłkę i celnie strzelił. Wcześniej dogodne okazje mieli Grunt i Kamil Łokieć.

Trener KSZO, Przemysław Cecherz: - Bardzo źle weszliśmy w mecz, szybko straciliśmy gola i fatalnie graliśmy w całej pierwszej połowie. Po przerwie zespół grając w osłabieniu pokazał charakter.