Pewne zwycięstwo KSS Kielce

/mir/
Kamila Bugajska zdobyła w Krakowie cztery bramki.
Kamila Bugajska zdobyła w Krakowie cztery bramki. S. Stachura
Bardzo dobry mecz rozegrały pierwszoligowe szczypiornistki KSS Kielce i zasłużenie pokonały w Krakowie zespół AZS AWF.

AZS AWF Kraków - KSS Kielce 26:39 (10:17)
KSS Kielce: Wiekiera, Pasternak - Pokrzywka 14, Wendeloo 6, Słoma 4, J. Bugajska 4, K. Bugajska 4, Szymański 3, Owczarek 3, Lalewicz 1, Kot, Dziedzic, Skuza, Porębska. Kary: 10 min.
Najwięcej dla AZS Kraków: Leszczyńska 6. Kar: 6 min.

Sobotni mecz w Krakowie w niczym nie przypominał inaugurującego pojedynku, w którym kielczanki "wymęczyły" zwycięstwo z Lisem Kościerzyna. W spotkaniu w Krakowie kielecki zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony, zagrał kapitalnie w obronie i bardzo skutecznie w akcjach ofensywnych.

Tylko na początku meczu gospodynie mogły mieć nadzieję na korzystny wynik (w 8 minucie AZS prowadził 6:4). Od 12 minuty na prowadzenie wyszła ekipa KSS i do końca pierwszej połowy systematycznie powiększała przewagę. W tej części gry bardzo dobrze grała kielecka defensywa, ze świetnie interweniującą Paulą Pasternak (dziewięć obron, w tym rzut karny w pierwszej połowie) na czele.
Druga połowa była właściwie bez historii. Kielczanki ani na chwilę nie oddawały inicjatywy i systematycznie powiększały przewagę. Pierwszoplanową postacią w naszej drużynie była Aleksandra Pokrzywka, która seryjnie zdobywała bramki rzucając z koła lub po kontratakach. Skuteczna była też Kirstin Wendeloo, a Julita Bugajska świetnie "rozprowadzała" atak pozycyjny. Trener Wojciech Wasik chwalił jednak cały swój zespół.

- Dziewczęta zagrały zdecydowanie lepiej niż tydzień wcześniej. Nie było już tej tremy. Nie mam praktycznie żadnych uwag do gry w obronie, a w drugiej połowie wychodziło też prawie wszystko w akcjach ofensywnych - powiedział trener Wasik.
W pozostałych meczach: Lis Kościerzyna - Jedynka Oborniki 20:20, Kłos Kasia Olkusz - AZS AWF Wrocław 18:25, MKS Zgierz - Sośnica Gliwice 22:26, SMS Gliwice - Finepharm Carlos II Jelenia Góra 36:17, AZS AWF Katowice - AZS AWF Warszawa 28:28.

1. SMS 2 4 68:34
2. KSS 2 4 66:47
3. Wrocław 2 4 54:40
4. Sośnica 2 4 58:50
5. Warszawa 2 3 61:56
6. Finepharm 2 2 41:58
7. Katowice 2 1 50:52
8. Jedynka 2 1 48:52