3. liga. Porażki Czarnych Połaniec i Korony II Kielce. Wygrana KSZO Ostrowiec. Awans Stali Stalowa Wola, która rozbiła Wisłę Sandomierz

Dorota Kułaga, Paweł Kotwica, Bartosz Wartałowicz
Wisła Sandomierz aż 0:7 przegrała ze Stalą Stalowa Wola
Wisła Sandomierz aż 0:7 przegrała ze Stalą Stalowa Wola Marcin Radzimowski
W weekend 10-11.06.2023 grała piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę. Awans do drugiej ligi zapewniła sobie Stal Stalowa Wola, prowadzona przez trenera z Kielc Ireneusza Pietrzykowskiego. W sobotę aż 7:0 pokonała Wisłę Sandomierz.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Unia Tarnów 2:0 (1:0)
Bramki: Fryderyk Janaszek 25, Franciszek Lipka 82.
KSZO 1929: Burek- Domagała, Jarzynka, Mężyk, Brągiel – Maidanevych (46. Zdyb), Kafel (46. Dumaniuk), Nawrot (68. Lipka) - Janaszek (68. Dziubiński), Zimnicki, Bełczowski (68. Czernij).
Żółte kartki: Maidanevych (KSZO 1929), Orlik, Putin (Unia).
Sędziował: Sławomir Smaczny (Bytom).

Czarni Połaniec - Wisłoka Dębica 0:2 (0:0)
Bramki: Kamil Rębisz 54, Błażej Radwanek 64
Czarni: Zieliński - Płużek (46. Załucki), Bakowski, Bawor, Smoleń - Kardyś, Śledź (46. Misztal), Wątróbski (46. Wiktor), Kałaska, Żądło (70. Banik) - Łąk (46. Arleison).
Wisłoka: Raciniewski - Rachfalik (57. Kardyś), Bogacz, Priest-Tyson - Kontrabecki (57. Smoleń), Iwanicki (57. Maik), Łanucha, Rębisz (78. Siedlecki) - Stańczyk, Radwanek (78. Jasiak), Siedlik.
Żółte karki: Smoleń, Kałaska, Wątróbski, Kardyś - Rachfalik, J. Smoleń, Łanucha
Czerwona kartka: Michał Smoleń 39 (za dwie żółte) - Łanucha 87 (za dwie żółte)
Sędziował: Adam Sekuterski (Łódź)

Trener Michał Szymczak po raz kolejny postawił na młodzież, w celu zdobycia jak najwięcej punktów w Pro Junior System. Odbiło się to nieco na grze gospodarzy. Szyki zespołowi z Połańca pokrzyżowała czerwona kartka dla Michała Smolenia, pod koniec pierwszej połowy.

- Szkoda tej czerwonej kartki Michała Smolenia, bo teraz ucieka nam również trzecie miejsce w Pro Junior System - skomentował krótko trener Czarnych, Michał Szymczak.

Avia Świdnik - Korona II Kielce 4:1 (4:0)
Bramki: Tomasz Midzierski 5, Wojciech Białek 8, 15, Szymon Rak 41 - Jakub Rybus 70.
Korona II: Sandach - Zwoźny, Kiercz, Sylwestrzak, D. Lisowski (72. R. Turek), Kośmider (21. K. Turek), Rybus (80. Płocica), Strzeboński, P. Lisowski (72. Mucha), Kucharczyk, Bąk (46. Kowalski).
Avia: Rosiak (46. Sobieszczyk) - Drozd, Mykytyn, Midzierski, Maluga, Kalinowski, Dobrzyński, Uliczny (81. Mydlarz), Akhmedov (46. Poleszak), Rak (74. Popiołek), Białek (78. Kompanicki).
Żółte kartki: Drozd (Avia) - Rybus (Korona II).
Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów)

Kolejna wysoka porażka kielczan (w ostatnich pięciu meczach zdobyte tylko dwa punkty i aż 17 straconych bramek), którzy mają już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W sobotę Avia załatwiła sprawę bardzo szybko. W 6 minucie Tomasz Midzierski skorzystał ze zgrania piłki głową i z bliska otworzył wynik. Nie minęły dwie minuty i było 2:0 – zza „szesnastki” ładnie trafił Wojciech Białek. Po kwadransie było 3:0. Białek uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od jednego z kielczan i wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą składna akcja świdniczan przyniosła im czwartego gola.
Po zmianie stron przewaga Avii ciągle była wyraźna, ale gospodarze nie zdobyli już gola, mimo że mieli kilka świetnych do tego okazji. Korona zdobyła honorowego gola za sprawą Jakuba Rybusa.

Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz 7:0 (5:0)
Bramki: Arkadiusz Ziarko 4, 22, Kosei Iwao 6, 28, Łukasz Soszyński 15, Mariusz Szuszkiewicz 58, Piotr Rogala 82.
Stal: Smyłek - Kowalski (87. Olszewski), Rogala, Banach, Ziarko - Imiela (69. Pioterczak), Soszyński (75. Duda), Kołbon, Iwao, Wydra (46. Pikuła) - Szuszkiewicz (69. Wojtak).
Wisła: Czarnogłowski - Wódz, Chorolskyj, Sudy, Cichoń (65. Bień) - Uciński (25. Krajewski), Michalczyk (65. Furman), Szczypek, Kościółek (88. Stokłosa), Wyjadłowski - Abate.
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).
Widzów: 3764.

Stalówka po trzech latach gry na trzecioligowym poziomie wywalczyła awans i w przyszłym sezonie będzie występować w 2 lidze. Awans fetował z zespołem trener Ireneusz Pietrzykowski. Szkoleniowiec ten zapisał się w historii futbolu. Z zespołem ŁKS Łagów wywalczył tytuł mistrza jesieni. Nie dane mu było powalczyć z ta drużyną o awans, ponieważ ze względu na problemy organizacyjno - finansowe zespół został wycofany z rozgrywek. Trener Pietrzykowski przeniósł się do Stali Stalowa Wola i z tym zespołem wywalczył awans.

Wisła Sandomierz już wcześniej straciła szanse na utrzymanie.
Oświadczenie prezesa Wisły Sebastiana Wieczorka

Orlęta Radzyń Podlaski - Lublinianka Lublin 2:3 (0:1)
Bramki: Igor Szczygieł 60, Piotr Kuźma 90 - Patryk Malec 15, 69, Jarosław Mazur 75.

Sokół Sieniawa - Cracovia II Kraków 1:1 (0:1)
Bramki: Igor Tarała 69 - Szymon Doba 29.

Podlasie Biała Podlaska - KS Wiązownica 3:2 (2:0)
Bramki: Maciej Kurowski 5, Jarosław Kosieradzki 20, Artur Balicki 90+2 - Sebastian Rak 45, Kacper Chełmecki 62

Podhale Nowy Targ - Wieczysta Kraków 2:1 (1:0)
Bramki: Filip Karmański 38, Hubert Antkowiak 61 - Dawid Linca 84.

ŁKS Łagów - Chełmianka Chełm 0:3 walkower

• 1. Stal Stalowa Wola 33 71 67-27
  • 2. Avia Świdnik 33 65 54-26
  • 3. Wieczysta Kraków 33 64 72-35
  • 4. KSZO 1929 Ostrowiec Św. 33 58 61-35
  • 5. Podlasie Biała Podlaska 33 54 61-39