Dorota Kułaga, Bartosz Wartałowicz
Wisła Sandomierz zremisowała z Wieczystą Kraków 2:2
Wisła Sandomierz zremisowała z Wieczystą Kraków 2:2 Dorota Prokop
W weekend 13-14.05.2023 grałą piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę. Sensacyjne zwycięstwo z Wieczystą Kraków odniosła Wisła Sandomierz.

W weekend 13-14.05.2023 grała piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę

Cracovia II Kraków – Czarni Połaniec 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Strózik 90+1
Cracovia II: Madejski – Bociek (89. Ożóg), Bracik, Siplak – Stachera, Mróz (46. Nowicki), Wiśniewski, Zaucha – Gut (63. Tkaczuk), Kapek - Strózik.
Czarni: Wieczerzak – Bakowski, Bawor, Smoleń – Kardyś, Misztal, Śledź (73. Watróbski), Kałaska – Banik, Galara, Żądło (73. Gębalski)
Sędziował: Jakub Pych (Czarna).
Żółte kartki: Mróz, Kapek, Bociek - Śledź, Bawor.
Widzów: 100.

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, a jednak „Pasy” zakończyły go zwycięsko – Stachera przeprowadził akcję skrzydłem, podał do Strózika, który płaskim strzałem sprzed linii pola karnego zdobył gola. Golkiper gości nawet nie zareagował.

Orlęta Radzyń Podlaski - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:4 (0:1)
Bramki: Fryderyk Janaszek 5, 90, Kostiantyn Czernij 57, 63
KSZO: Burek - Maidanewych, Jarzynka, Mazurek, Brągiel (70. Żebrowski) - Janaszek, Kafel (70. Zimnicki), Dumaniuk, Lipka (60. Zdyb), Bełczowski (60. Dziubiński) - Czernij (75. Lenart).
Żółte kartki: Brągiel, Mazurek.
Sędziował: Radosław Jemielity (Białystok)

Na szczególną uwagę zasługuje powrót supersnajpera KSZO do strzeleckiej formy. Kostiantyn Czernij zdobył dwa gole w odstępie zaledwie 6 minut i wraz z Sebastianem Strózikiem z Cracovii II jest ex-aequo liderem klasyfikacji strzelców 3 ligi grupy 4.

Unia Tarnów - Korona II Kielce 1:1 (0:0)
Bramki: Wiktor Putin 60 - Miłosz Strzeboński 70.
Korona: Sandach - Zwoźny, M. Kiełb, Kiercz, D. Lisowski - Kośmider (62 K. Turek), P. Lisowski (87. Bojańczyk), Strzeboński, Shinonaga (80 Płocica), Konstantyn (62. R. Turek) - Szulc (62 Pokora).
Żółte kartki: Węgrzyn - D. Lisowski, Zwoźny, Kiełb, R. Turek, K. Turek.
Czerwona Kartka: Maksymilian Kiełb 90 (za dwie żółte).
Sędziował: Mariusz Goriwoda (Zabrze)

Swoje okazje miały oba zespoły, ale worek z golami rozwiązał się dopiero w 60 minucie, za sprawą Wiktora Putina. Kielczanie odpowiedzieli 10 minut później, golem Strzebońskiego i pierwszy remis Korony II na wiosnę stał się faktem.

- Do tej pory byliśmy bezkompromisowi i przegrywaliśmy lub zwyciężaliśmy. Jest niedosyt, ale szanujemy ten punkt, bo graliśmy na trudnym terenie - powiedział Mariusz Ludwinek, trener Korony II.

Wisła Sandomierz - Wieczysta Kraków 2:2 (1:1)
Bramki: Lionel Abate 37, 64 - Patrik Misak 8, Jakub Bąk 74.
Wisła: Czarnogłowski - I. Wódz, Sudy, Khorolskyi, Cichoń - Furman (85. Krajewski), Kotalczyk (78. Michalczyk), Szczypek (85. Stokłosa) - Wyjadłowski, Abate, Kościółek (72. Uciński).
Wieczysta: Mikułko - Faworow, Kołodziej, Koncewicz-Żyłka, Klimczak (76. Bujak) - Bąk, Pałaszewski, Majewski, Hebel, Torres - Misak.
Sędziował: Michał Mikulski (Lublin).
Żółte kartki: Koncewicz-Żyłka, Kołodziej.
Widzów: 1000.
- Wieczysta miała swoje sytuacje, ale i my mogliśmy zdobyć zwycięską bramkę. Abate pokazał że jest nietuzinkowym zawodnikiem. Chcieliśmy sprawić miłą niespodziankę kibicom, za ostatni mecz ligowy i te wydarzenia z pucharem - powiedział Robert Chmura, trener Wisły.

W 37 minucie po prostopadłym podaniu Kościółka Kameruńczyk Lionel Abate w sytuacji sam na sam pokonał Mikułkę. W 64 minucie po centrze z rzutu rożnego Abate strzałem głową zdobył bramkę na 2:1! W 74 minucie po akcji Torresa, Faworow oddał strzał z bliska, bramkarz odbił piłkę, ale Ukrainiec zagrał ją jeszcze Bąkowi, który doprowadził do wyrównania.

Wynik nie uległ już zmianie i sensacja stała się faktem. W Sandomierzu punkty stracił zespół Wieczystej - kandydat do awansu. Po tym remisie zespół z Krakowa stracił pozycję lidera. Pierwsze miejsce zajmuje Stal Stalowa Wola, do której żółto-czarni tracą jeden punkt. I to teraz Stal jest w lepszej sytuacji w walce o awans do II ligi.

Na meczu był Sławomir Peszko, były reprezentant Polski, obecnie zawodnik Wieczystej. Był oblegany przez kibiców Wisły, chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć. "Peszkin" od kilku miesięcy nie gra z powodu kontuzji kolana.

Sokół Sieniawa - Podlasie Biała Podlaska 1:1 (1:1)
Bramki: Karol Twardowski 13 - Arkadiusz Kot 27

Chełmianka Chełm - Wisłoka Dębica 0:1 (0:1)
Bramka: Karol Rębisz 25.

KS Wiązownica - Avia Świdnik 0:0

Lublinianka Lublin - Podhale Nowy Targ 0:9 (0:4)
Bramki: Hubert Antkowiak 4, 45+2, 72, 81, Adrian Szynka 31, Grzegorz Płatek 40 z karnego, 61, 66, Bartosz Żurek 90+3.
Stal Stalowa Wola - ŁKS Łagów walkower 3:0.

• 1. Stal Stalowa Wola 28 61 49-24
  • 2.Wieczysta Kraków 28 60 65-27
  • 3. Avia Świdnik 28 50 40-21
  • 4. Cracovia II Kraków 28 47 60-36
  • 5. KSZO 1929 Ostrowiec Św. 28 46 51-31
  • 6. Orlęta Radzyń Podlaski 28 42 40-43
  • 7. Podlasie Biała Podlaska 28 41 46-35