Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa obwodnicy Stalowej Woli. W sierpniu przejedziemy wiaduktem nad obwodnicą w kierunku Pysznicy

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Budowa wiaduktu nad przyszłą obwodnicą w ciągu ulicy Czarnieckiego
Budowa wiaduktu nad przyszłą obwodnicą w ciągu ulicy Czarnieckiego Zdzisław Surowaniec
Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska jednym z tematów, o które dopytują nas czytelnicy. W ostatnim czasie proszono nas o wyjaśnienie, kiedy nastąpi zmiana organizacji ruchu w kierunku Pysznicy? Obowiązuje tam objazd na czas budowy przęsła wiaduktu.

Jak się dowiedzieliśmy, wykonawca inwestycji jeszcze w lipcu chce zakończyć roboty na budowanym wiadukcie i zgłosić go do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego celem uzyskania decyzji na użytkowanie. W sierpniu ma nastąpić przełożenie ruchu i rozpoczęcie prac na rondach, zarówno na ulicy Czarnieckiego, jak i powstającej obwodnicy. Ulica Czarnieckiego w docelowym układzie powinna być udostępniona dla kierowców w październiku.

Prace nad budową obwodnicy Stalowej Woli i Niska przebiegają zgodnie z planem. Jest możliwość zakończenia inwestycji przed terminem: - Na obecną chwilę prowadzone przez wykonawcę prace pozwalają sądzić, że termin oddania do ruchu obwodnicy pod koniec 2020 roku jest aktualny. Choć zgodnie z umową wykonawca ma czas do kwietnia 2021 roku. Jak dotąd epidemia koronawirusa robót nie zahamowała. Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach i miesiącach ta sytuacja się nie zmieni. Podobnie sprawnie prace toczą się przy budowie odcinków S19 - mówi wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

- Te pozytywne sygnały związane są z bardzo dobrą współpracą na linii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Wykonawcy. My w Ministerstwie Infrastruktury jesteśmy w stałym kontakcie z branżą, usprawniamy i przyspieszamy mechanizmy zawarte w kontraktach wykonawczych. Z inicjatywy ministra Adamczyka odbywają się cykliczne wideokonferencje, podczas których diagnozujemy problemy, a następnie szukamy sposobów, aby je rozwiązywać. Taki schemat pracy przynosi efekty w postaci prowadzenia robót na wszystkich kontraktach drogowych i kolejowych - dodaje.

Inwestycja obwodnicy obejmuje budowę drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

Trasa obwodnicy poprowadzona jest po północno - wschodniej stronie miejscowości Stalowa Wola i Nisko. Przebiega na kierunku północ - południowy wschód. Początek projektowanej obwodnicy Stalowej Woli i Niska zlokalizowany został na odcinku istniejącej trasy Podskarpowej w rejonie skrzyżowania z ulicą Chopina. Przewidziana została budowa ronda, stanowiącego połączenie obwodnicy z ulicami Chopina i Podskarpową oraz drogą gminną (w śladzie przyszłej drogi wojewódzkiej 855).

Na dalszym odcinku obwodnica przecina tereny ogródków działkowych i dalej kieruje się na południowy wschód, przekraczając tereny elektrowni Stalowa Wola. Na dalszym odcinku przekracza rzekę Barcówka, linię kolejową numer 66 Zwierzyniec Towarowy - Stalowa Wola Południe oraz krzyżuje się z istniejącą drogą krajową numer 19. Koniec trasy obwodnicy i jej połączenie z istniejącą drogą krajową 77 zaplanowano na rondzie wchodzącym w skład węzła "Rudnik", który powstanie w ramach budowanej równolegle drogi ekspresowej S-19. Inwestycja obejmuje również budowę wylotu z ronda z odcinkiem łącznika w kierunku istniejącej drogi krajowej 77 (ulicy Energetyków).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie