Burmistrz Rudnika Waldemar Grochowski z wotum zaufania i absolutorium od radnych

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Burmistrz Waldemar Grochowski podczas sesji otrzymał wotum zaufania i absolutorium za ubiegły rok
Burmistrz Waldemar Grochowski podczas sesji otrzymał wotum zaufania i absolutorium za ubiegły rok Urząd Miasta i Gminy
Udostępnij:
Jedenastoma głosami za, bez głosu sprzeciwu, Rada Miejska w Rudniku nad Sanem udzieliła burmistrzowi Waldemarowi Grochowskiemu wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok. Głosowanie było poprzedzone zatwierdzeniem sprawozdania finansowego z wykonania budżetu oraz debatą nad raportem o stanie gminy.

Dochody budżetowe gminy za ubiegły rok zostały zrealizowane na kwotę 44 milionów 34 tysięcy złotych, co stanowi 100,9 procent założeń planowych. Wydatki zostały zrealizowane na 40 milionów 290 tysięcy złotych, co stanowi 94 procent planu. Zadłużenie na koniec roku wyniosło 7 milionów 923 tysięcy złotych, czyli 18,2 procent wykonanych dochodów ogółem.

Burmistrz Rudnika Waldemar Grochowski przyznał, że tak dobry efekt był możliwy dzięki zaangażowaniu współpracowników, dobrej współpracy z radnymi, sołtysami i przewodniczącymi osiedli.

- Dziękuję za udzielone absolutorium i wotum zaufania. Dziękuje za stworzenie takiej atmosfery, że możemy wspólnie realizować zdania, projekty i dzielić się pomysłami. To ogromny sukces. Dziękuje za atmosferę, za podpowiedzi. Nie byłoby tego święta gdyby nie moi współpracownicy - mówi Waldemar Grochowski, burmistrz Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem.

Do najważniejszych zadań wykonanych w 2020 roku zalicza się rozpoczęcie budowy remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku, zlecenie opracowania dokumentacji budowy kanalizacji sanitarnej w Kopkach, aktualizacja dokumentacji budowy kanalizacji sanitarnej w Przędzelu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj ogłoszenie