MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowa Dęba będzie mieć park handlowy. Kiedy otwarcie sklepów? Zobacz teren pod przyszłą inwestycję

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Na niezagospodarowanym terenie pomiędzy ulicami Korczaka a osiedlem Dęba, przy ulicy Łagockiego w Nowej Dębie powstanie park handlowy
Na niezagospodarowanym terenie pomiędzy ulicami Korczaka a osiedlem Dęba, przy ulicy Łagockiego w Nowej Dębie powstanie park handlowy Wioletta Wojtkowiak
W Nowej Dębie ma powstać park handlowy. Inwestor dysponujący gruntami przy ulicy księdza Łagockiego przyśpieszył proces inwestycyjny. Rada Miejska w Nowej Dębie na wniosek burmistrza dokonała zmian w planie zagospodarowania tego terenu.

Wkrótce rozpocznie się budowa parku handlowego w Nowej Dębie

Teren pod budowę parku handlowego znajduje się pomiędzy ulicą Korczaka a osiedlem Dęba przy ulicy księdza Łagockiego. W obiekcie mają znaleźć się sklepy z artykułami spożywczymi, odzieżą, kosmetykami, sprzętem RTV i AGD.

Jak poinformował nowodębski magistrat Rada Miejska Nowej Dęby na wniosek burmistrza dokonała zmian w planie zagospodarowania tego terenu, aby ułatwić inwestorowi kolejne działania.

- Kilka lat temu gmina zbyła nieruchomości na tym terenie, tworząc szansę na powstanie parku handlowego, inwestor zaś dokupił tereny prywatne przylegające do gruntów gminnych. Udało się także uzyskać zgodę rady w ubiegłym roku na sprzedaż gruntu gminnego położonego bliżej ulicy Kwiatkowskiego, co pozwoliło firmie łatwiej rozplanować tereny pod parkingi. Jednakże firma dopiero w ostatnich miesiącach przyśpieszyła proces inwestycyjny. Jak poinformowała, nie udało się od razu rozpocząć procesu budowlanego, bo nie sprzyjały temu warunki zewnętrzne. Najpierw przeszkodą była pandemia, potem znaczący wzrost cen materiałów budowlanych, wywołany wojną na Ukrainie - mówi burmistrz Wiesław Ordon.

Obecnie inwestor wystąpił do gminy o dostęp do energii elektrycznej celem podłączenia oznaczenia drogowego wskazującego zjazd z drogi krajowej nr 9 na teren handlowy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydając warunki do zjazdu z DK9 na ten teren zażyczyła sobie budowy odrębnego pasa zjazdu. To zadanie ma być wykonane w tym roku.

Budowa i zasiedlenie parku handlowego ma zakończyć się w latach 2025/2026.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie