Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Nowa Dęba zakończyła projekt termomodernizacji budynków użyteczności publicznej

KaT
Projekt objął także budynek Samorządowego Ośrodka Kultury, który po remoncie zmienił się nie do poznania.
Projekt objął także budynek Samorządowego Ośrodka Kultury, który po remoncie zmienił się nie do poznania. K. Tajs
Nowe okna i drzwi, ocieplone ściany i dachy to widoczne efekty zakończonego projektu termomodernizacji obiektów publicznych w Nowej Dębie. Remontem objęto między innymi budynek Samorządowego Ośrodka Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej ruszyła w 2010 roku. Wśród wytypowanych do remontu obiektów był budynek Samorządowego Ośrodka Kultury, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Przedszkola numer 5 i Szkoły Podstawowej 2.

NOWE OKNA I INSTALACJE

We wszystkich budynkach wymieniono okna i drzwi, ocieplono ściany i dachy oraz zmodernizowano instalacje centralnego ogrzewania i odgromowe. Ponadto zabudowano tarasy w Przedszkolu nr 5 oraz zamontowano szklaną fasadę wejściową i platformę schodową w Samorządowym Ośrodku Kultury. Unijne dofinansowanie pozwoliło także odzyskać pieniądze wydane w 2007 roku przez samorząd na wymianę stolarki okiennej w Szkole Podstawowej nr 2.
Termomodernizacja to także konkretny efekt ekonomiczno - ekologiczny. Pozwala obniżyć koszty ogrzewania i zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

DZIĘKI WSPARCIU UNII

Nowa Dęba kompleksowo modernizuje infrastrukturę publiczną przy wsparciu dotacji unijnych. Jednak znaczne nakłady finansowe pochodzą z własnego budżetu gminy. - Infrastruktura publiczna to nie tylko drogi i kanalizacja - podkreśla burmistrz Ordon. - To wszystko to, z czego na co dzień korzystają mieszkańcy. Nowoczesne domy kultury, szkoły, przedszkola, dworce czy domy ludowe, które szczególnie przyczyniają się do poprawy warunków do nauki oraz do korzystania z obiektów publicznych przez mieszkańców.

Mówiąc o unijnym wsparciu Wiesław Ordon przypomina, że tylko w 2010 roku gmina podpisała 14 umów na unijne dofinansowanie, na kwotę ponad ośmiu milionów złotych. - Oznacza to, że na jednego mieszkańca zdobyliśmy ponad 411 złotych, które przeznaczyliśmy na rozwój Nowej Dęby - podlicza zadowolony Wiesław Ordon.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie