Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jest nadzieja na wygaszenie konfliktu między dyrekcją szpitala w Stalowej Woli i dyrekcją Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Podjazd do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Stalowej Woli
Podjazd do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Stalowej Woli Zdzisław Surowaniec
Jest porozumienie między dyrekcją szpitala w Stalowej Woli i dyrekcją Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, której podlega pogotowie w Stalowej Woli.

Konflikt pomiędzy szpitalem w Stalowej Woli a Podkarpacką Stacją Pogotowia Ratunkowego

Konflikt powstał po tym, jak szpital nie zdecydował się przedłużyć umowy na wynajmowanie pogotowiu pomieszczeń, oceniając, że po wygaśnięciu dotychczasowej trzyletniej umowy (obowiązuje do końca lutego tego roku), nowa umowa zaproponowana przez mieleckie pogotowie jest niekorzystna dla szpitala.

O nieprzedłużeniu umowy szpital poinformował dyrektora Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorza Gałuszkę 19 lutego. Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który sprawuje nadzór nad szpitalem, został zaalarmowany przez dyrektora pogotowia, jednak po zapoznaniu się z faktami wziął stronę szpitala.

Remont podjazdu dla karetek przed szpitalem w Stalowej Woli

- Umowa nie mogła być podpisana na warunkach na jakie sobie życzył dyrektor Gałuszka. Aneksowanie starej umowy nie było możliwe z uwagi na istotne zmiany - uważa starosta.

Te zmiany do to zaplanowany remont podjazdu dla karetek pogotowia w szpitalu i podwyżki cen za media, których nie było od trzech lat. Tymczasem stalowowolscy ratownicy oprócz standardowych pomieszczeń mają do dyspozycji w szpitalu pralnię i kuchnię.

W środę, 21 lutego doszło do spotkania przedstawiciela mieleckiej dyrekcji pogotowia ratunkowego z dyrekcją szpitala. W rozmowie z nami dyrektor pogotowia Grzegorz Gałuszka potwierdził, że do rozmów celem dalszego stacjonowania pogotowia na terenie szpitala oddelegował swojego zastępcą Magdalenę Partykę-Zając.

Jest porozumienie pomiędzy szpitalem w Stalowej Woli a Podkarpacką Stacją Pogotowia Ratunkowego

Po spotkaniu dyrektor Gałuszka nie krył zadowolenia. - Mamy porozumienie. W tej chwili jest ono analizowane celem kontynuacji. Myślę, że dojdzie do porozumienia i będziemy nadal współpracować - zapewnił dyrektor.

Na początku przyszłego tygodnia, prawdopodobniej we wtorek, 27 lutego, zostanie podpisana nowa umowa między Podkarpacką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Mielcu a stalowowolskim szpitalem. Chodzi o stacjonowanie ratowników i karetek na najbliższe lata. W związku z remontem podjazdu do szpitala będzie zaproponowane nowe miejsce stacjonowania karetek, tam gdzie stacjonuje już tabor sanitarny, z dostępem do prądu.

O problemach z umową między szpitalem a pogotowiem ratunkowym informowaliśmy na bieżąco:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie