Kolejna wygrana mistrzyń Polski z Tarnobrzega

Piotr Szpak
Serbka Andrea Todorović rozegrała zacięty, ale przegrany pojedynek z 16-letnią Białorusinką Darią Trigolos. Grzegorz Lipiec
W meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Siarka-ZOT Tarnobrzeg wygrała ze Scanią Nadarzyn 3:1.

Wyniki gier: Han Ying – Klaudia Kusińska 3:0 (11:7, 11:8, 11:3), Andrea Todorović – Daria Trigolos 2:3 (4:11, 11:8, 11:8, 8:11, 9:11), Kinga Stefańska – Marta Smętek 3:1 (11:7, 8:11, 11:5, 11:8), Han Ying – Daria Trigolos 3:0 (11:5, 11:7, 11:5).

W pierwszej grze zmierzyły się najlepsze zawodniczki obu drużyn. Han Ying tylko w dwóch pierwszych setach miała problemy z pokonaniem reprezentantki Polski Klaudii Kusinskiej. W drugiej grze do stołu podeszły reprezentantka Serbii Andrea Todorović oraz juniorka z Białorusi Daria Trigolos. Po trzech setach grająca w tarnobrzeskiej drużynie Serbka wygrywała 2:1, ale dwie ostatnie partie tego pojedynku rozstrzygnęła na swoją korzyść 16-letnia Trigolos. Kluczowego znaczenia dla losów spotkania nabrał więc pojedynek Kingi Stefańskiej z Martą Smętek. Po dwóch partiach było 1:1, ale Stefańska nie zawiodła. Dzieła dokończyła Han Ying pokonując Darię Trigolos.

W innych meczach: Bebetto AZS AJD Częstochowa - AZS UMCS Optima Lublin 3:0, Jedynka Łódź - SKTS Sochaczew 0:3, Chrobry Międzyzdroje - Polmlek Lidzbark Warmiński 1:3, Bronowianka Kraków - AZS UE Wrocław 0:3.

1.Siarka Tarnobrzeg 8 16 24:1
2. AZS AJD Częstochowa 8 14 21:6
3. AZS UE Wrocław 8 12 19:10
4. Scania Nadarzyn 8 12 20:12
5. SKTS Sochaczew 8 10 20:10
6. Lidzbark Warmiński 8 6 13:17
7. Bronowianka Kraków 8 6 9:19
8. Optima Lublin 8 2 7:22