Koszykarze Siarki rozpracowali Pruszków

Arkadiusz Kielar, Piotr Szpak
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (z piłką Piotr Miś), po bardzo dobrym spotkaniu pokonali w środę rywali z Pruszkowa, zbierając wiele braw od kibiców. M. Radzimowski
Bardzo dobra postawa koszykarzy Siarki. "Stalówka" znów przegrała, trwoniąc cały wysiłek w ostatniej kwarcie.

Pierwszoligowi koszykarze Siarki Tarnobrzeg nie zawiedli i pokonali we własnej hali Znicz Pruszków. Kolejny raz frajersko przegrała Stal Stalowa Wola i znalazła się już na dnie…

SIARKA TARNOBRZEG - Znicz Basket Pruszków 84:77 (25:13, 23:26, 16:26, 20:12).

Siarka: Krupa 27 (5x3), Baran 19 (1x3), Miś 8, Prażmo 8 (1x3), Szczytyński 5 - Marciniak 7, Zych 6, Rabka 3 (1x3), Wójcik 1.
Znicz: Biergmann 27, Dłoniak 10, Suliński 10 (1x3), Bajer 7, Pacocha 4 - Czubek 13 (3x3), Bacik 4, Malewski 2, Dębski.

Już pierwsza kwarta pokazała, że "Siarkowcy" faktycznie wzięli sobie do serca krytykę, jaka ich spotkała po ostatnim meczu w Krośnie i rozpoczęli tak, że serce rosło. Bardzo dobrze rozgrywał Bartosz Krupa, który wreszcie zaczął trafiać, mobilizując swoją postawą kolegów z drużyny. Pierwsza kwarta to koncert gry w wykonaniu gospodarzy i wygrali by ją wyżej, gdyby nie fatalnie prowadzący mecz arbitrzy. Na początku drugiej kwarty na boisko wszedł Michał Rabka i był to jego debiut w naszym zespole, dodajmy, że bardzo udany. W 15 minucie miejscowi prowadzili 40:24, później jednak pruszkowianie odrobili nieco ze strat i do przerwy było 48:39. Kiedy w 22 minucie po "trójce" Krupy gospodarze wygrywali 54:39 wydawało się, że losy meczu są przesądzone. Celne rzuty Dominika Czubka i Tomasza Biergmanna spowodowały jednak, że w ostatniej kwarcie pruszkowianie, po trafieniu Artura Bajera, wygrywali 67:64. Tarnobrzescy koszykarze błysnęli jednak klasą i przy gorącym dopingu kibiców po mistrzowsku rozegrali końcówkę spotkania.
Sudety Jelenia Góra - STAL STALOWA WOLA 66:59 (18:22, 18:18, 14:15, 16:4).
Stal: Ucinek 15, Partyka 15, Szczepaniak 13, Szpyrka 6, Lisewski 3 - Wołoszyn 7, Sobiło, Juniak, Szewczyk.
Sudety: Matczak 16, Czech 14, Jankowiak 11, Wojdyła 7, Tarasewicz 4 - Grygiel 3, Ł. Nierobski 6, R. Nierobski 5.

Beniaminek z Jeleniej Góry przegrał dwa wcześniejsze spotkania, Stal aż pięć. Mecz był wyjątkowy dla Tomasza Wojdyły, byłego koszykarza "Stalówki", który trafił do Sudetów ze Sportino Inowrocław. Goście dobrze zaczęli, po 5 minutach wygrywali 13:5, a po drugiej kwarcie dzięki punktom Bartłomieja Szczepaniaka i Rafała Partyki prowadzili 40:36. W trzeciej odsłonie, po "trójce" Piotra Ucinka, było 51:42 dla przyjezdnych, a efektowne "czapy" rozdawał rywalom Adam Lisewski. Nasi, prowadzeni przez Leszka Kaczmarskiego, który wrócił na ławkę trenerską po ostatniej nieobecności, znowu beznadziejnie zawalili jednak ostatnią kwartę i dali sobie wydrzeć wygraną.

W pozostałych spotkaniach: ŁKS Łódź - Prokom II Sopot 79:93, Zastal Zielona Góra - Żubry Białystok 69:72, Polonia 2011 Warszawa - Resovia Rzeszów 107:49, Big Star Tychy - AZS Kalisz 84:61, MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Katowice 72:74, Sokół Łańcut - MOSiR Krosno 71:74.

16. Resovia 9 10 500:737

Zespoły z miejsc 1-8 po rundzie zasadniczej zagrają w play off o awans, z miejsc 9-10 zapewnią sobie utrzymanie, z miejsc 11-16 zagrają w play out o utrzymanie.