Mniej zacofanych cyfrowo. W Baranowie Sandomierskim uczą...

  Mniej zacofanych cyfrowo. W Baranowie Sandomierskim uczą korzystać z komputera i internetu

  Zdjęcie autora materiału

  Wioletta Wojtkowiak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mniej zacofanych cyfrowo. W Baranowie Sandomierskim uczą korzystać z komputera i internetu
  1/5
  przejdź do galerii

  ©UMiG Baranów Sandomierski

  Dzięki gminnemu projektowi mieszkańcy, którzy nie mieli doświadczenia w obsłudze komputera i internetu przekonują się, jak duże możliwości stwarza im korzystanie z sieci.
  Pierwsza tura bezpłatnych szkoleń w ramach projektu „W sieci bez barier” rozpoczęła się 19 listopada i potrwa do 9 stycznia. Raz w tygodniu i co drugą sobotę w Skopaniu, Baranowie Sandomierskim, Woli Baranowskiej, Durdach, Dąbrowicy i Ślęzakach mieszkańcy spotykają się przed monitorami i zanurzają w wirtualnym świecie.

  - Zajęcia są przeznaczone dla osób powyżej 25 roku życia, w tym niepełnosprawnych, ale największym zainteresowaniem cieszą się w grupie 50 plus. Na naszych kursach przeważają osoby od 55 do 70 lat - mówi Michał Dolecki z Urzędu Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim.

  Na pierwszy cykl zapisały się 72 osoby. Przekonują się jak wiele spraw mogą teraz załatwić bez wychodzenia z domu, tylko za pośrednictwem internetu np. korzystać z e-usług publicznych, bo taki jest między innymi cel projektu.

  - Zajęcia prowadzone są w module „Moje finanse i transakcje w sieci”. Ich zakres tematyczny został dostosowany do poziomu wiedzy kursantów - dodaje Michał Dolecki.

  Kolejna edycja szkolenia startuje w połowie stycznia. Urzędnicy zachęcają mieszkańców, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności z zakresu obsługi komputera i internetu, aby nie zwlekali z zapisami. Formularze zgłoszeniowe należy składać w pokoju nr 8 magistratu. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu: 15 811-85-81 (wewnętrzny 110).

  Projekt „W sieci bez barier” realizowany jest przez gminę Baranów Sandomierski w ramach Osi Priorytetowej 3. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską. Wartość dofinansowania wynosi 73 tysiące 920 złotych.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. FLESZ PLASTIK ZAKAZANY]

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.