MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oceń radnych powiatu niżańskiego po roku sprawowania władzy

Marcin Radzimowski
W ramach naszej akcji „Mała Ojczyzna - Duża Sprawa” przyszedł czas na ocenę dokonań radnych powiatu niżańskiego po pierwszym roku trwającej kadencji 2014-2018.

Radni powiatu niżańskiego po pierwszym roku pracy kadencji 2014-2018. Kto najlepszy? - ZAGŁOSUJ

Zmiana władzy
W osttatnich wyborach samorządowych doszło do całkowitej zmiany władzy w tej radzie, choć zasiada w niej kilku radnych z poprzedniej kadencji. W poprzedniej kadencji radnym a zarazem starostą niżańskim był Gabriel Waliłko, wicestarostą zaś nie będący członkiem rady - Sławomir Czwal.
Od jesieni ubiegłego roku funkcję starosty sprawuje Robert Bednarz, wicestarostą zaś jest Adam Mach. Obaj panowie są też radnymi powiatowymi. Przewodniczącym rady jest Janusz Nawrocki, który również w poprzedniej kadencji sprawował tę funkcję. Wiceprzewodniczącymi rady są Jan Połeć i Janusz Bronkiewicz. Podobnie jak starosta i wicestarosta startowali z listy Prawa i Sprawiedliwości. Tyle tylko, że w przypadku radnego Janusza Bronkiewicza, jego poglądy polityczne najwyraźniej uległy zmianie - w ostatnich wyborach parlamentarnych bezskutecznie startował z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15.

Męska rada
Rada Powiatu Niżańskiego zdominowana jest przez mężczyzn - pośród 19 radnych są tylko dwie panie - Grażyna Mączka oraz Małgorzata Sztaba-Cholewa. Osiem mandatów mają radni Prawa i Sprawiedliwości (licząc z radnym Januszem Bronkiewiczem), druga siła w powiecie to poprzednia pierwsza siła, a więc Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze, które zdobyło sześć mandatów.

Inwestycje
Jednym z osiągnięć rady tej kadencji jest oddana do użytku raptem kilkanaście dni temu, przebudowana droga powiatowa Janów Lubelski - Harasiuki na odcinku z Huty Krzeszowskiej do Harasiuk. W ramach tej inwestycji przebudowano ponad 5 kilometrów drogi, gdzie wzmocniono nawierzchnię jezdni oraz poboczy. Dodatkowo przebudowano most, zjazdy, skrzyżowania oraz miejsca postojowe wraz z przepustami. Wartość inwestycji przekroczyła 2,6 miliona złotych, a połowa to dofinansowanie w ramach wieloletniego programu „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych - etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój”.

W ramach tego samego projektu przebudowano też drogę powiatową relacji Wolina - Nowa Wieś - Przędzel. Ogólny koszt to ponad milion złotych.
Kolejną ważną dla lokalnej społeczności inwestycją była też rozbudowa szkoły w Jeżowem - Kameralnem, która zakończono w listopadzie.

Na terenie powiatu niżańskiego swą działalność rozpoczęło też Centrum Kształcenia Spawaczy RADIIS. Jego powstanie stwarza duże szanse rozwoju dla mieszkańców nie tylko powiatu niżańskiego. Umożliwi ono zainteresowanym szkoleniami podniesienie swoich kwalifikacji, przez co wzrośnie ich pozycja na rynku pracy. Duże zapotrzebowanie na tego typu szkolenia zgłaszane było w urzędzie pracy. To duży plus, gdyż w powiecie niżańskim wciąż utrzymuje się wysokie bezrobocie.

Jak głosować?
Oceniamy radnych powiatowych z Niska, którzy pracują w tej kadencji już rok. Wybieramy także najlepszych.
Głosujemy wysyłając pod numer 72355 SMS o treści: pdpni.numer kolejny radnego. Można też głosować poprzez Facebook i klik na portalu echodnia.eu/podkarpackie. Na tej stronie także bieżące wyniki głosowania i zajmowane przez poszczególnych radnych miejsca. Uwaga! Głos przez SMS to 10 punktów, przez Facebook - 2 punkty, przez klik - 1 punkt. Cena SMS - 2,46 złotego z VAT.
Głosowanie zakończy się w niedzielę, 3 stycznia, o godzinie 24. Dotychczas nasi czytelnicy i internauci oceniali już radnych z Niska, a także z gmin powiatu niżańskiego. Głosowanie - ocena radnych z dwóch ostatnich gmin - Ulanowa i Rudnika nad Sanem trwa do 27 grudnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie